46 mld zł przychodów w zasięgu Biedronki

aktualizacja: 21.04.2017, 19:16

Analitycy Haitong Banku prognozują, że w całym 2017 roku przychody Biedronki wzrosną o 8 proc. osiągając poziom 46 mld zł ( 10,8 mld euro), a na koniec 2018 r. sięgną 48,6 mld zł (11,4 mld euro).

Optymistyczne prognozy korespondują z bardzo dobrymi wynikami zaprezentowanych w I kwartale br. Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w pierwszych trzech miesiącach roku o 9,7 proc. (w lokalnej walucie) do 2,53 mld euro, a sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 8,4 proc. - Sprzedaż porównywalna Biedronki w I kwartale br. przekroczyła zarówno konsensus rynkowy, jak i nasze oczekiwania - zauważyli analitycy brokera.

Analitycy przewidują, że na koniec 2017 roku sieć sklepów pod szyldem „Biedronki" wzrośnie do 2819 (w tym uwzględniono 117 otwarć i 20 zamknięć). Na koniec marca sieć liczyła 2729 sklepów.

Haitong Bank podtrzymał rekomendację "neutralnie" właściciela Biedronki, Jeronimo Martins, wyceniając akcje spółki na 16 euro za akcję. Raport Haitong Banku opublikowano przy kursie 16,3 euro za walor. Akcje Jeronimo Martins notowane są na giełdzie w Lizbonie.

Prognoza analityków Haitong Banku zakłada, że w 2017 roku Jeronimo Martins wypracuje 16 mld euro przychodów, 602 mln euro zysku operacyjnego i 415 mln euro zysku netto.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE