Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

MediaMarkt ostrzega przed próbš oszustwa. Nie, nie rozdajš telefonów

Bloomberg
Sieć sklepów MediaMarkt ostrzega klientów przed fałszywymi informacjami o urodzinowej promocji. Nie, nie można w niej dostać za darmo nowego iPhone'a X, a konsekwencje nieopatrznego podania danych mogš być kosztowne.

Próba oszustwa zaczyna się od sms-a, który dociera na nasz smartfon. Jest w nim informacja o bliżej nieokreœlonej paczce, którš mamy rzekomo do odbioru. W sms-sie jest też aktywny link. Po kliknięciu w niego w przeglšdarce otwiera się strona podszywajšca się pod serwis internetowy MediaMarkt - w tej samej kolorystyce i z logotypem tej sieci sklepów.

Komunikat na stronie głosi, że z okazji 25. urodzin MediaMarkt rzekomo rozdaje 250 smartfonów iPhone X. Zdobycie jednego z nich ma być bardzo proste - wystarczy kliknšć guzik "tak, potwierdŸ". Tymczasem jest to oszustwo i pod żadnym pozorem nie należy klikać w ten komunikat.

fot. materiały prasowe MediaMarkt

Jeœli się to zrobi - mogš nam grozić niemiłe konsekwencje. Jakie? Sprawdził to portal niebezpiecznik.pl. Po kliknięciu w link w kolejnych krokach strona prosi o podanie danych osobowych oraz danych karty płatniczej i uiszczenie 5 złotych jako "opłaty za przesyłkę". Tymczasem przesyłka rzecz jasna nigdy nie nadejdzie, a skuszony nagrodš internauta w rzeczywistoœci zamawia w ten sposób bliżej nieokreœlony abonament, który będzie go kosztował 99 zł miesięcznie. Kwota ta będzie pobierana z karty, której dane nieopatrznie podaliœmy.

- MediaMarkt ani podmioty współpracujšce z nami nie prowadzš takiej promocji i nie sš nadawcš tych wiadomoœci - informuje sieć sklepów w specjalnym komunikacie. - Ich autorzy bezprawnie podszywajš się pod markę MediaMarkt i tym samym naruszajš nasze prawa. W zwišzku z tym MediaMarkt oœwiadcza, że wyżej wymienione działania i treœci rozpowszechniane w ramach tych działań nie stanowiš oferty firmy MediaMarkt - pisze sklep.

MediaMarkt przypomina, że informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez tę sieć zamieszczane sš wyłšcznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej firmy.

ródło: rp.pl na podst. niebezpiecznik.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL