Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Biedronka złamała zakaz handlu? Zwišzkowcy złożš donos

Fotorzepa, Marta Bogacz
Zwišzkowcy NSZZ „Solidarnoœć 80" zamierzajš w œrodę złożyć donos na Biedronkę do Państwowej Inspekcji Pracy. Twierdzš, że sieć złamała prawo, otwierajšc nielegalnie niektóre sklepy w minionš niedzielę.

Pierwsza niedziela z ograniczeniem handlu za nami. 11 marca drzwi zamknęło wiele placówek handlowych w całej Polsce, w tym supermarkety, lokalne sklepy czy domy towarowe. Okazało się jednak, że nie wszystkie dotrzymały nowych przepisów. Jak twierdzš zwišzkowcy z NSZZ „Solidarnoœć 80" cytowani przez portal Business Insider Polska, sieć Biedronka pomimo zakazu otworzyła pięć swoich sklepów w Polsce. Wszystkie mieszczš się na stacjach kolejowych: na Dworcu Centralnym i Wschodnim w Warszawie, oraz na stacjach Kraków Główny, Poznań Główny i Grudzišdz.

Jak zaznaczyła „Solidarnoœć 80", Państwowa Inspekcja Pracy (PiP) wydała zgodę wyłšcznie na otwarcie sklepu Biedronka na Dworcu Centralnym w stolicy, jako że znajduje się on w hali dworca i służy przede wszystkim do obsługi pasażerów. Sieć nie otrzymała jednak takiej zgody w przypadku pozostałych placówek.

Zwišzkowcy zapowiedzieli, że złożš zgłoszenie w œrodę (14 marca) do inspektoratu PIP w Gdańsku. Przedstawiciele Biedronki jak dotšd nie udzielili komentarza w sprawie tych doniesień.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL