Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Królewski dostawca bielizny stracił przywilej zaopatrywania dworu

Forzepa/ Urszula Lesman
Dyskrecja w biznesie jest bardzo ważna. Szczególnie, gdy chodzi o brytyjskš rodzinę królewskš. Pałac Buckingham nie wybacza ujawniania prywatnych szczegółów w delikatnych sprawach.

Od lat 60-tych XX wieku tytuł królewskiego dostawcy bielizny miała, pochodzšca z Londynu, luksusowa marka Rigby&Peller. Bieliznę tej marki nosiły królowa Elżbieta, Królowa Matka, księżna Małgorzata, księżna Diana czy Kate Middelton. Niedawno jednak Pałac Buckingham poinformował, że Rigby&Peller stracił prestiżowy przywilej nazywania się królewskim dostawcš.

Powodem decyzji dworu była niedyskrecja, jakiej w swojej wydanej pod koniec 2017 roku autobiografii „Storm in a D Cup” dopuœciła się June Kenton, była właœcicielka oraz dyrektor Rigby&Peller. Kenton, wcišż zasiadajšca w zarzšdzie Rigby&Peller opisała w ksišżce między innymi sytuacje zwišzane z Dianš i Małgorzatš. Niedyskrecje dotyczyły również Królowej Matki. Brytyjska rodzina królewska potrafi wybaczyć całkiem sporo, ale do rzeczy, które wybacza, na pewno nie należy ujawnianie intymnych szczegółów.

Utrata tytułu królewskiego dostawcy, to spory cios dla prestiżu marki, z której produktów korzystajš też celebrytki, aktorki czy piosenkarki – Joan Collins, Kim Kardashian czy Lady Gaga.

Rigby&Peller trafił w ręce June Kenton w 1982 roku, gdy wraz z mężem odkupiła firmę od poprzednich właœcicieli. Przez wiele lat rozwijała markę i rewolucjonizowała brafitting (dobieranie staników) chociażby dla klientek po mastektomii. W 2011 Kenton sprzedała 87 procent udziałów Rigby&Peller belgijskiemu koncernowi Van de Velde.

– Nadal będziemy dostarczać wzorcowš i dyskretnš obsługę naszym klientom – poinformowała firma Rigby&Peller w komunikacie, w którym wyrażała też głęboki smutek z powodu decyzji Pałacu Buckingham.

Z uwagi na powód utraty tytułu dostawców królewskiego dworu, należy wyrazić nadzieję, że standardy dyskrecji zostanš poprawione.

Kurs akcji Van de Velde na giełdzie w Brukseli od momentu ujawnienia informacji o utracie statusu przez Rigby&Peller spadł z 45,5 euro do 43,95 dzisiaj.

Pałac Buckingham nie komentuje sprawy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL