Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Praktiker ogłasza upadłość

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
Sšd ogłosił upadłoœć sieci marketów budowlanych. Nie udało się przeprowadzić w jej postępowania sanacyjnego

To już kolejna upadłoœć Praktikera w ostatnich latach, wczeœniej upadał z powodu kłopotów swojej niemieckiej centrali. Dzisiaj spółka jest już w polskich rękach, ale nadal miała kłopoty z dostosowaniem się do trudnych realiów rynkowych. Niemal rok temu spółka wystšpiła do sšdu o ogłoszenie postępowania sanacyjnego, jego przeprowadzeniem zajšł się Maksymilian Kostrzewa.

- Moja rola w spółce zakończyła się i mam nadzieję, że zostawiam ja z uporzšdkowanš sytuacjš – mówi „Rz”. Sšd zdecydował bowiem o przeprowadzeniu postępowania upadłoœciowego, które nadzorować będzie syndyk.

Rok temu Praktiker miał ok 25 marketów budowlanych, obecnie w ramach sieci funkcjonuje ich pięć. Na pozbyciu się Praktikera jako najemcy zależało choćby spółce Metro Properties, w której wynajmował kilka lokali. Praktiker miał zaległoœci czynszowe, a sklepy nie prowadziły działalnoœci choć znajdowało się w nich sporo towaru. - Sklepy sš już w zasadzie opróżnione – mówi Jakub Jarczewski, rzecznik Metro Properties.

Co stanie się z pozostałymi sklepami Praktikera, nie wiadomo. Chęć do ich zakupu zgłosiła spółka 3W DB  - chodzi o lokale  w Gdańsku, Grudzišdzu, Kielcach, Nowym Sšczu i Olsztynie.

Zdaniem Maksymiliana Kostrzewy w spółce Praktiker jest dalej potencjał dlatego na rynku powinna się utrzymać. Z jego perspektywy ważne jest, że osoby nadal zatrudnione w spółce otrzymajš swoje należne wynagrodzenia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL