Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Gospodarka

Jak ukraść 40 mln dolarów (w Moskwie)?

PAP/EPA
Wystarczy mieć firmę zarejestrowanš w…publicznej toalecie i wzišć na niš kredyt w największym banku Rosji i Europy Œrodkowo-Wschodniej.

Wiadomoœć dnia w stolicy Rosji to aresztowanie Marata Bałasaniana właœciciela grupy „Wschód". Posiada ona m.in. jednš z największych i najbardziej prestiżowych galerii handlowych Moskwy - Premier Plaza położonej naprzeciwko siedziby rosyjskiego rzšdu. Jak dowiedziała się gazeta Kommersant Bałasanin został aresztowany pod zarzutem zawłaszczenia 2,36 mld rubli (ok. 40 mln dol.) ze Sbierbanku. Wraz z nim do aresztu trafił Anton Pachomow najbliższy współpracownik oraz dyrektor generalna galerii handlowej Natalia Lantratowa.

Dochodzenie zostało wszczęte kilka miesięcy temu z doniesienia Sbierbanku. Biznesmen zacišgnšł w Sbierbanku (oraz w prywatnym banku Otkrycie) kredyt w sumie na 5,6 mld rubli. W 2014 r firmy grupy Bałasaniana przestały spłacać zobowišzania.

Przy okazji skompromitował się sam Sbierbank. Okazało się bowiem, że większoœć firm, którym Sbierbank przyznał duże kredyty, nie tylko dziœ jest bankrutami, ale też zostały one zarejestrowane pod adresem...miejskiej publicznej toalety na Bulwarze Twerskim.

W największym banku Rosji, nikt tego adresu nie sprawdził.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL