Czy to już koniec liberalnej demokracji, jaką znamy?

aktualizacja: 10.08.2017, 21:24
Foto: 123RF

Zachód ostro skręca w prawo. Dlaczego wyborcy głosują na partie antyestablishmentowe?

Co się takiego stało w ciągu ostatnich lat, że społeczeństwa o długoletniej tradycji liberalizmu wybierają partie otwarcie krytykujące liberalną politykę gospodarczą i liberalny światopogląd? Do jakiego stopnia winę ponoszą globalizacja i laicyzacja, która doprowadziła do kryzysu wartości?

Dyskutować o tym będą m.in: poseł Jacek Protasiewicz, przewodniczący Europejskiego Forum Alpbach Franz Fischler z Austrii, główny specjalista ds. prognoz w Finnish Innovation Fund Elina Kiiski Kataja z Finlandii, dyrektor Obserwatorium Radykalizmów Politycznych Jean-Yves Camus z Francji. Dyskusję poprowadzi korespondent „Die Welt" Gerhard Gnauck z Niemiec.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE