Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Gospodarka

Rosja grozi Turcji

123rf.com
Embargiem na import całej produkcji roœlinnej z Turcji. od stycznia obowišzuje zakaz wwozu do Rosji wielu owoców i warzyw z Turcji.
- Będziemy wprowadzać ograniczenia albo na poszczególne produkty albo od razu na wszystko - zapowiedział Siergiej Dankwert szef Rossielchoznadzoru (nadzór nad produkcjš rolnš). Dodał, że decyzja zostanie ogłoszona po rozmowach ze stronš tureckš. Jeżeli do nich dojdzie. Urzędnik wyjaœnił, że wczeœniej (przed zestrzeleniem rosyjskiego myœliwca przez Turków -red) strony bezpoœrednio rozmawiały, a teraz Turcy ograniczyli się do wymiany korespondencji. I listownego odpowiadania na rosyjskie pretensje. - A to jest nasz rynek i musimy być przekonani, że to co robi strona turecka dostatecznie zabezpiecza nasze interesy - dodał Dankwert cytowany przez agencję Nowosti.
Wczeœniej - 16 marca Rosja w jednostronny sposób zabroniła importu na swoje terytorium tureckiej papryki i granatów tłumaczšc to, że sš „systematycznie zarażane szkodliwymi substancjami". Od 1 stycznia natomiast funkcjonuje rosyjskie embargo na szereg tureckich produktów, w tym pomidory, ogórki, pomarańcze, winogrona, gruszki a także mięso kurze i indycze. To kolejne embargo obok szlabanu na żywnoœć z Unii, które podniosło ceny w rosyjskich sklepach. Od poczštku roku do połowy marca œrednie ceny na żywnoœć podniosły się o 2 proc.
ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL