Ukraina dementuje, że ma wypłacić rekompensatę byłemu prezydentowi

aktualizacja: 27.03.2016, 13:13
Foto: Bloomberg

To nieprawda, że Sąd Europejski przyznał od Ukrainy rekompensatę byłemu prezydentowi i jego synom, twierdzą władze w Kijowie.

REDAKCJA POLECA
26.03.2016
Trybunał Unii w Luksemburgu nakazał Ukrainie wypłatę ponad 170 tys. funtów rekompensaty Wiktorowi Janukowyczowi
25.03.2016
Japonia na pomoc Ukrainie
21.03.2016
Jeszcze nie czas na Wschód
18.03.2016
Ile Ukraina płaci za gaz?
17.03.2016
Unia zwiększy pomoc dla Ukrainy
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

- Nie ma żadnej decyzji sądu o ściągnięciu z Ukrainy odszkodowania dla Janukowycza i jego otoczenia nawet kopiejki, nie mówiąc o 6,3 mln hrywien (240 tys dol.) - głosi komunikat ministerstwa sprawiedliwości cytowany przez agencję Unian.

Wczoraj była ukraińska minister sprawiedliwości Olena Łukasz podała na portalu społecznościowym, że Trybunał Unii w Luksemburgu nakazał władzom Ukrainy wypłatę ponad 170 tys. funtów (ponad 250 tys. dol.) rekompensaty Wiktorowi Janukowyczowi i jego synom Aleksandrowi i Borysowi. Informację przytoczyło też wiele mediów rosyjskich.

- To wszystko fantazje, podobnie jak inne tego typu oświadczenia zwolenników poprzedniej władzy, mają jedyny cen - wszystkimi możliwymi środkami wybielić przedstawicieli przestępczego reżimu Janukowycza i przygotować ich powrót do gabinetów rządowych - dodają w resorcie sprawiedliwości.

Władze są otwarte na dialog z Janukowyczem tylko wtedy, kiedy osobiście zjawi się on na Ukrainie.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE