Polski premier Ukrainy

aktualizacja: 05.03.2016, 22:05
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Twórca polskiej reformy gospodarczej może stanąć na czele ukraińskiego rządu, pisze jedna z ukraińskich gazet.

REDAKCJA POLECA

Chodzi o profesora Leszka Balcerowicza. Według gazety Ukraińska Prawda, na którą powołuje się dziś rosyjska agencja Prime, prezydent Petro Poroszenko wysłał do prof. Balcerowicza deputowanego ze swojej frakcji Igora Hryniwa. Ma on prowadzić z Polakiem rozmowy na temat ewentualnego objęcia teki ukraińskiego premiera.

Według źródła w partii Poroszenko, „Balcerowicz ma poparcie Zachodu, ukraińskiej klasy średniej i jest gotów realnie oczyścić ukraińską stajnię z nominantów partyjnych".

Oficjalnych informacji o wynikach rozmów nie ma. Wśród kandydatów na nowego premiera media wymieniają minister finansów Natalię Jareśko, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandra Turczynowa i przewodniczącego Rady Najwyższej Wołodymyra Grojsmana.

Na 9 i 10 marca wyznaczone jest nadzwyczajne posiedzenie parlamentu, na którym na dojść do dymisji premiera Arsenija Jaceniuka.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE