Polskie miasta przyciągają zagraniczne inwestycje

aktualizacja: 28.02.2016, 22:01
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski Adam Burakowski

Polskie miasta z wysoką oceną atrakcyjności dla zagranicznych firm.

Polskie miasta trafiły do czołówki najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie dla zagranicznych inwestorów. W pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2016/17" sporządzonego przez fDi Intelligence – analityczny zespół należący do grupy Financial Times – znalazła się Warszawa oraz Katowice, Wrocław i Kraków. W klasyfikacji obejmującej atrakcyjność regionów najwyżej sklasyfikowano Mazowsze.

Raport bazujący na danych z 481 lokalizacji wskazuje najlepsze miejsca dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych w kilku kategoriach, m.in. efektywności kosztów, ułatwień dla prowadzenia biznesu czy strategii przyciągania inwestycji. Miasta podzielono pod względem wielkości, podobnie jak regiony. Osobnej klasyfikacji dokonano dla poszczególnych części Europy.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE