Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Gospodarka

#RZECZoBIZNESIE: Andrzej Arendarski: Dobrze, że nowy premier zna się na gospodarce

tv.rp.pl
Trzeba dšżyć do zmiany oblicza polskiej gospodarki, aby szła w kierunku gospodarki 4.0 – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, goœć programu Marcina Piaseckiego.

- Dobrze wiedzieć, że nowy premier zna się na gospodarce – stwierdził Arendarski.

Mamy nowe Ministerstwo Przedsiębiorczoœci i Technologi, któremu szefuje Jadwiga Emilewicz. - Od samego powołania ministerstwa nie można się spodziewać samych dobrych następstw. Gdyby to była recepta na sukces, to trzeba by powołać Ministerstwo Szczęœcia. Za kilka miesięcy zobaczymy czy był sens powołania takiego ministerstwa – ocenił goœć.

Prof. Teresa Czerwińska stanęła na czele Ministerstwa Finansów. - Czerwińska jest fachowcem i cieszy się szacunkiem w œrodowisku ekonomistów. Myœlę, że sobie da radę - mówił Arendarski.

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zasiadł Jerzy Kwieciński. - Proszę mi pokazać jednš osobę, która złe słowo na ministra Kwiecińskiego powie. Nie znajdzie się taka. To jest wzorowy urzędnik państwowy: kompetentny, z dużym doœwiadczeniem, niezwykle czarujšca osoba. Tacy powinni być wszyscy ministrowie – tłumaczył.

Ministerstwo Zdrowia objšł prof. Łukasz Szumowski. - Ma trudne zadanie, bo poprzednik przygotował mu grzšski grunt. Wiem, że jest dobrym kardiologiem, ale nie wiem jaki będzie jako minister. Uważam, że to wielka przesada, że ministrem zdrowia w Polsce musi być lekarz. Na czele powinien stać raczej menadżer, a nie profesor medycyny – ocenił goœć.

Przyznał, że najważniejszym zadaniem dla rzšdu na ten rok, z punktu widzenia gospodarki, to utrzymać wzrost gospodarczy. - Myœlę, że to się uda, bo koniunktura jest œwietna, a gospodarka rozpędzona – prognozował.

Arendarski zaznaczył, że trzeba też dšżyć do zmiany oblicza polskiej gospodarki, aby szła w kierunku gospodarki 4.0, bardziej innowacyjnej, nasyconej nowymi technologiami itd.

- Ważna jest też równowaga na rynku finansowym. Sš duże wydatki socjalne, którym budżet będzie musiał sprostać. Boję się, żeby za to nie zapłacili przedsiębiorcy – mówił.

Goœć przyznał, że do tej pory z Ministerstwa Rozwoju płynęły pozytywne sygnały. - Współpracę Krajowej Izby Gospodarczej z dotychczasowym Ministerstwem Rozwoju oceniam bardzo dobrze. Nasz głos był wysłuchiwany, a nawet znajdywał odbicie w póŸniejszych decyzjach. Myœlę, że współpraca z tymi ministrami nadal będzie wyglšdała dobrze – stwierdził.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL