Fitch i Moody’s raczej nie zdecydują się na cięcie ratingu Polski

aktualizacja: 11.01.2017, 07:10
Foto: Bloomberg

Agencje ratingowe najwyżej wyrażą zaniepokojenie przyszłym stanem finansów publicznych w efekcie obniżki wieku emerytalnego – twierdzą ekonomiści.

Nie będzie obniżki ratingu Polski podczas piątkowej rewizji przez międzynarodowe agencje ratingowe Moody's oraz Fitch – prognozują ekonomiści. Ale agencje najpewniej wyrażą swój niepokój o stan finansów publicznych naszego kraju.W grudniu, ku zaskoczeniu większości, agencja Standard & Poor's – jedna z trzech najważniejszych na świecie – podwyższyła perspektywę wiarygodności kredytowej Polski. Zdaniem ekspertów oznacza to, że zaplanowane na 13 stycznia przeglądy ratingu naszego kraju przez dwie pozostałe agencje – Moody's i Fitch – nie powinny przynieść niekorzystnych wiadomości.
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE