Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Gospodarka

Schetyna: prof. Rzońca "głównym ekonomistš PO", odpowiada za program gospodarczy

Prof. Andrzej Rzońca
Fotorzepa/Piotr Nowak
Prof. Andrzej Rzońca został głównym ekonomistš Platformy Obywatelskiej; będzie odpowiedzialny za program gospodarczy w kolejnych miesišcach do wyborów samorzšdowych i parlamentarnych - poinformował w œrodę szef PO Grzegorz Schetyna.

"Prof. Andrzej Rzońca przyłšczył się dzisiaj do zespołu Platformy Obywatelskiej. Bardzo się cieszę z tego powodu. Prof. Rzońca staje się dzisiaj głównym ekonomistš Platformy Obywatelskiej; będzie odpowiedzialny za program gospodarczy dzisiaj, jutro w następnych miesišcach do wyborów samorzšdowych i parlamentarnych" - powiedział Schetyna na œrodowej konferencji prasowej.

"Bardzo się cieszę, że możemy być dzisiaj razem. Długo trwały te rozmowy, jak stworzyć podmiotowš eksperckš pozycję w Platformie. Wiemy, jak ważny jest program, jak ważna jest odpowiedzialnoœć za finanse publiczne. Nikt lepiej tego nie będzie robił razem z nami z naszym zespołem, niż pan prof. Andrzej Rzońca" - podkreœlił lider PO.

Jak zauważył, Rzońca jest obecnie przewodniczšcym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, głównym doradcš rady i zarzšdu Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR); jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, stażystš Europejskiego Banku Centralnego i konsultantem w Banku Œwiatowym, jest też byłym członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

Obecny na konferencji Rzońca przedstawił "swojš ocenę stanu polskiej gospodarki a także wyzwania, jakie przed niš stojš". "W 2015 roku PiS odziedziczył gospodarkę, która szybko rosła a wzrost jej przyspieszał. Sytuacja na rynku pracy była bardzo dobra" - zaznaczył. Według niego takš sytuację udało się osišgnšć "bez jakiejkolwiek nierównowagi w gospodarce".

"Tymczasem w 2016 roku polska gospodarka zamiast dalej przyspieszać wyraŸnie spowolniła" - mówił. Według niego przyczynš tego było załamanie się inwestycji. "Przejęcie władzy przez PiS okazało się dla inwestycji większym wstrzšsem niż globalny kryzys finansowy, czy też kryzys zadłużeniowy w strefie euro" - powiedział prof. Rzońca.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL