Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 13.09.2016 17:01 Publikacja: 13.09.2016 15:08
Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz.
Foto: materiały prasowe
Miotła zmian kadrowych dotarła do Ministerstwa Skarbu, a jej pierwszą ofiarą ma być szef resortu Dawid Jackiewicz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że lista grzechów ministra jest bardzo długa. Listę zarzutów otwierają wydane przez ministra nominacje na najważniejsze stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. W ciągu kilku tygodni od przejęcia władzy najważniejsi menedżerowie rozstawali się ze stanowiskami, a w ich miejsce przychodzili ludzie z nowego rozdania, o których często mówiło się, że ich nominacje wynikały głównie z bliższej lub dalszej znajomości z urzędującym ministrem. Do otoczenia Jackiewicza zalicza się m.in. Robert Pietryszyn, obecny szef Lotosu, czy Remigiusz Nowakowski, prezes Tauronu. Czarę goryczy miały przelać informację o pojawiających się w spółkach nieprawidłowościach.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Rosyjski biznes jak kania dżdżu czeka na zniesienie sankcji. Spodziewa się, że osiągnięcie porozumienia na Alasc...
Zapowiadany od września ubiegłego roku projekt ustawy o ROP, czyli ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowy...
Chiny umocniły swą pozycję globalnego lidera automatyzacji produkcji. Jako jedyny z dużych rynków zwiększyły w 2...
Rosjanie zbombardowali magazyn naftowy i przepompownię gazu należące do azerskiego koncernu SOCAR. Władze w Baku...
Zdecydowana większość dorosłych Amerykanów odczuwa stres związany z kosztami artykułów spożywczych – wynika z so...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas