Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Twórca „Wiedźmina” mobilizuje siły

spółka
CD Projekt opublikował ciekawe projekty uchwał na walne zgromadzenie. Czy zabezpiecza się przed wrogim przejęciem?

Spółka chce wprowadzić ograniczenie w wykonywaniu prawa głosu w sytuacji przekroczenia przez akcjonariusza 20-proc. progu. Będzie mogło zostać zniesione wtedy, gdy ogłosi on wezwanie na pozostałe akcje po okreœlonej cenie i przekroczy 50-proc. udział.

Jak wyjaœnia zarzšd, ma to na celu ochronę i zapewnienie poszanowania interesów wszystkich akcjonariuszy w razie potencjalnego pojawienia się znaczšcego inwestora, który nie chciałby zaproponować godziwej ceny. Pytanie, czy jest to sytuacja hipotetyczna, czy też inwestor jest już na horyzoncie. Na rynek nie trafiły żadne informacje dotyczšce próby przejęcia CD Projektu. Choć nie ulega wštpliwoœci, że po ogromnym sukcesie „WiedŸmina 3" spółka znalazła się w orbicie zainteresowań inwestorów finansowych i branżowych.

– Wydaje się, że proponowane zmiany w statucie wynikajš z chęci zabezpieczenia się przed wrogim przejęciem i utratš kontroli nad spółkš – komentuje Michał Skiba, analityk Ipopemy Securities. NWZA zwołane na 29 listopada będzie też decydować o skupie akcji. – On również wpisuje się w tę strategię, gdyż pozwoli członkom zarzšdu na umocnienie pozycji w spółce, o ile nie zdecydujš się na sprzedaż swoich akcji – dodaje ekspert. —kmk

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL