Twórca „Wiedźmina” mobilizuje siły

aktualizacja: 03.11.2016, 21:00
Foto: spółka

CD Projekt opublikował ciekawe projekty uchwał na walne zgromadzenie. Czy zabezpiecza się przed wrogim przejęciem?

Spółka chce wprowadzić ograniczenie w wykonywaniu prawa głosu w sytuacji przekroczenia przez akcjonariusza 20-proc. progu. Będzie mogło zostać zniesione wtedy, gdy ogłosi on wezwanie na pozostałe akcje po określonej cenie i przekroczy 50-proc. udział.

Jak wyjaśnia zarząd, ma to na celu ochronę i zapewnienie poszanowania interesów wszystkich akcjonariuszy w razie potencjalnego pojawienia się znaczącego inwestora, który nie chciałby zaproponować godziwej ceny. Pytanie, czy jest to sytuacja hipotetyczna, czy też inwestor jest już na horyzoncie. Na rynek nie trafiły żadne informacje dotyczące próby przejęcia CD Projektu. Choć nie ulega wątpliwości, że po ogromnym sukcesie „Wiedźmina 3" spółka znalazła się w orbicie zainteresowań inwestorów finansowych i branżowych.

– Wydaje się, że proponowane zmiany w statucie wynikają z chęci zabezpieczenia się przed wrogim przejęciem i utratą kontroli nad spółką – komentuje Michał Skiba, analityk Ipopemy Securities. NWZA zwołane na 29 listopada będzie też decydować o skupie akcji. – On również wpisuje się w tę strategię, gdyż pozwoli członkom zarządu na umocnienie pozycji w spółce, o ile nie zdecydują się na sprzedaż swoich akcji – dodaje ekspert. —kmk

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE