Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

GPW: Powtórka z rozrywki

Bloomberg
Œrodowa sesja była niemal kopiš tej wtorkowej. Mieliœmy obiecujšcy pierwszš połowę dnia i drugš, która znowu rozczarowała.

Wtorkowa i œrodowa sesja różniły się jedynie tym co działo się na samym poczštku notowań. We wtorek od razu popyt przystšpił do ataku. Tymczasem w œrodę pierwsza godzina handlu upłynęła pod znakiem przecišgania liny między popytem, a podażš. Po godz. 10 wszystko jednak wróciło do "normy". Byki z pierwszego starcia wyszły zwycięsko, dzięki czemu WIG20 zaczšł zyskiwać ponad 0,5 proc. Inwestorzy powoli jednak chyba przyzwyczajajš się, że do pierwszej częœci notowań nie ma sensu przywišzywać zbyt dużej wagi. Losy sesji rozstrzygajš się dopiero w drugiej częœci dnia, kiedy do gry wchodzi kapitał amerykański. Nie inaczej było i tym razem.

Zbliżajšcy się poczštek notowań na Wall Street, tak samo jak dzień wczeœniej, skłonił inwestorów do rewizji swoich porannych założeń. WIG20 zamiast więc kontynuować zwyżki obrał przeciwny kierunek. Zanim na dobre rozpoczšł się handel na amerykańskim rynku kasowym, indeks naszego parkietu był już pod kreskš. Bioršc pod uwagę brak wyraŸnego kierunku na Wall Street stało się jasne, że o kolejny zwrot akcji na GPW będzie ciężko. Efekt? WIG20 kolejnš sesję zakończył spadkiem. W œrodę stracił 0,2 proc. Nieco lepiej poradził sobie mWIG40, który oparł się przecenie i zyskał 0,1 proc. Zdecydowanie najsłabiej wypadł indeks małych spółek sWIG80, który stracił 0,5 proc. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie. WskaŸnik ten od dłuższego czasu wyraŸnie odstaje od reszty indeksów.

Warszawska giełda podczas œrodowej sesji, przez pewien czas, była wzorem do naœladowania dla innych rynków. Przecena pod koniec notowań jednak to zmieniła. Większoœć europejskich rynków zakończyła dzień, nieznacznymi, ale jednak, wzrostami.

W œrodę obroty akcjami na warszawskiej giełdzie znowu przekroczyły poziom 1 mld zł, co można uznać za wynik więcej niż przyzwoity, chociaż przy spadajšcych indeksach nie jest to dobra wróżba.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL