Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Na rynkach wschodzšcych byk jeszcze porzšdzi

Bloomberg
Ostatnio dłuższš od obecnej serię miesięcznych zwyżek na emerging markets zanotowano 13 lat temu, a teraz dobra koniunktura na młodych rynkach trwa już od oœmiu miesięcy i - zdaniem wielu wpływowych inwestorów - dobre czasy jeszcze się nie skończyły.
Mark Mobius z Templeton Emerging Markets Group, Alejo Czerwonko, pracujšcy w UBS Wealth Management, a także większoœć zarzšdzajšcych - od Standard Life po Lazard Asset Management - znajdujš argumenty przemawiajšce za kupnem akcji na rynkach wschodzšcych.   Wprawdzie wyceny tych walorów rosnš, ale optymiœci przekonujš, że zyski firm poprawiš się gdyż gospodarki przyspieszajš, co będzie wspierało kolejnš rundę zwyżek kursów.
  - Akcje z rynków wschodzšcych wcišż sš bardzo atrakcyjne – twierdzi Brian Wolahan, zarzšdzajšcy portfelem w bostońskiej firmie inwestycyjnej Acadian Asset Management, której fundusz inwestujšcy na emerging markets w minionym roku pobił 92 proc. rywali. Wolahan podkreœla, że akcje na rynkach wschodzšcych pod względem wskaŸnika C/Z sš o ponad 20 proc. tańsze niż na giełdach państw rozwiniętych, dużo poniżej dziesięcioletniej œredniej.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL