Kolejny udany tydzień na GPW

aktualizacja: 01.09.2017, 17:07
Foto: Bloomberg

Być może piątkowa sesja nie dostarczyła inwestorom zbyt wielu emocji, ale i tak WIG20 zamknął notowania na plusie.

Piątkowa sesja nie należała do najbardziej ekscytujących, a mimo to można zaliczyć ją do udanych. Właściwie od początku notowań WIG20 miał problem z obraniem kierunku. Przeciąganie liny między popytem, a podażą trwało dobre kilka godzin, przez co indeks największych spółek przez dłuższy czas oscylował przy poziomie zamknięcia z piątku. Dla bacznych obserwatorów ostatnich wydarzeń rynkowych nie miało to jednak większego znaczenia. Doświadczenie podpowiadało, że o tym jak ostatecznie potoczą się losy notowań, zadecyduje wejście do gry Amerykanów. I tak też się stało.

Pojawienie się amerykańskiego kapitału wywołało bardziej zdecydowane ruchy na naszym rynku. Na szczęście więcej inwestorów akcje chciało kupować niż sprzedawać. O ile więc przez wiele godzin WIG20 nie mógł obrać kierunku, tak w ostatnim fragmencie notowań na rynku zarysowała się przewaga popytu. Tym samym GPW zaczęła nadrabiać dystans do innych europejskich parkietów, na których jednak przez większość dnia dominował kolor zielony.

Ostatecznie i WIG20 na dobre się zazielenił i zakończył notowania 0,45 proc. nad kreską. Część inwestorów, po kilku sesjach gdzie wzrosty przekraczały nawet 2 proc., być może będą marudzić na piątkowy wynik, ale i tak należy go docenić. WIG20 po solidnych wzrostach przeszedł bowiem jedynie drobną korektę i znowu wrócił na ścieżkę wzrostów.

W zakończonym tygodniu indeks największych spółek zyskał ponad 2 proc. Do osiągnięć można także zaliczyć przebicie psychologicznej bariery 2500 pkt. Byki pokazały moc i na razie niewiele wskazuje na to, żeby ich dominacja miała się nagle dobiec końca.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE