Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Kolejny udany tydzień na GPW

Bloomberg
Być może pištkowa sesja nie dostarczyła inwestorom zbyt wielu emocji, ale i tak WIG20 zamknšł notowania na plusie.

Pištkowa sesja nie należała do najbardziej ekscytujšcych, a mimo to można zaliczyć jš do udanych. Właœciwie od poczštku notowań WIG20 miał problem z obraniem kierunku. Przecišganie liny między popytem, a podażš trwało dobre kilka godzin, przez co indeks największych spółek przez dłuższy czas oscylował przy poziomie zamknięcia z pištku. Dla bacznych obserwatorów ostatnich wydarzeń rynkowych nie miało to jednak większego znaczenia. Doœwiadczenie podpowiadało, że o tym jak ostatecznie potoczš się losy notowań, zadecyduje wejœcie do gry Amerykanów. I tak też się stało.

Pojawienie się amerykańskiego kapitału wywołało bardziej zdecydowane ruchy na naszym rynku. Na szczęœcie więcej inwestorów akcje chciało kupować niż sprzedawać. O ile więc przez wiele godzin WIG20 nie mógł obrać kierunku, tak w ostatnim fragmencie notowań na rynku zarysowała się przewaga popytu. Tym samym GPW zaczęła nadrabiać dystans do innych europejskich parkietów, na których jednak przez większoœć dnia dominował kolor zielony.

Ostatecznie i WIG20 na dobre się zazielenił i zakończył notowania 0,45 proc. nad kreskš. Częœć inwestorów, po kilku sesjach gdzie wzrosty przekraczały nawet 2 proc., być może będš marudzić na pištkowy wynik, ale i tak należy go docenić. WIG20 po solidnych wzrostach przeszedł bowiem jedynie drobnš korektę i znowu wrócił na œcieżkę wzrostów.

W zakończonym tygodniu indeks największych spółek zyskał ponad 2 proc. Do osišgnięć można także zaliczyć przebicie psychologicznej bariery 2500 pkt. Byki pokazały moc i na razie niewiele wskazuje na to, żeby ich dominacja miała się nagle dobiec końca.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL