Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Kolor zielony wrócił na giełdę

Bloomberg
Wraz z poczštkiem notowań inwestorzy ochoczo zabrali się do odkupywania akcji, mocno przecenionych w trakcie poprzednich sesji. Powrót kupujšcych na warszawskš giełdę spowodowany był głównie wyraŸnš poprawš nastrojów na zagranicznych parkietach.

WIG20 poszybował w górę o prawie 1,5 proc. Zwyżka wypracowana z Warszawie uplasowała krajowy rynek w czołówce najdynamiczniej rosnšcych giełd Starego Kontynentu. Warto przy tym zauważyć, że przysłużyły się one bardziej rynkom wschodzšcym z naszego regionu, podczas gdy rozwinięte giełdy zostały nieco w tyle. Okazałe zwyżki zanotowały też w Pradze i Moskwie.

Humorów krajowym graczom nie były nawet w stanie popsuć inwestorom słabsze od oczekiwanych dane z krajowej gospodarki na temat produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Co więcej w dalszej częœci sesji, gdy do gry włšczyli się amerykańscy inwestorzy, kupujšcy zdołali nawet umocnić swojš przewagę.

Optymizm krajowych inwestorów znalazł odbicie w notowaniach zarówno dużych, jak i małych spółek. Lokomotywami   pištkowego odbicia były PGE i PZU, notujšc najbardziej okazałe zwyżki wœród spółek z indeksu WIG20. W efekcie akcje ubezpieczyciela powróciły w okolice historycznych maksimów. Kupujšcy byli również bardzo aktywni  na papierach Lotosu i KGHM. Okazji do odbicia nie wykorzystały m. in. Cyfrowy Polsat i Pekao, kończšc notowania pod kreskš. Pozytywne nastroje przeważajš również na szerokim rynku akcji.  Większoœć spółek notowana w segmentach œrednich i małych firm zakończyła sesję na plusach.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL