Wall Street zwyżkuje dzięki ropie

aktualizacja: 25.02.2016, 22:52
Wall Street zwyżkuje dzięki ropie
Wall Street zwyżkuje dzięki ropie
Foto: Bloomberg

Czwartkowy handel zakończył się na Wall Street na plusie. Inwestorów dobrze nastroiły rosnące ceny ropy naftowej oraz dobre dane z amerykańskiej gospodarki.

S&P 500 zwyżkował o 1,13 proc., Dow Jones wzrósł o 1,29 proc., a NADAQ o 0,87 procent.

Co prawda w urzędach pracy stawiło się 272 tys. nowych bezrobotnych - o 10 tys. więcej niż miesiąc temu, ale jednocześnie mocno wzrosły zamówienia na dobra trwałego użytku - o 4,9 proc. w stosunku do grudnia, wynika z danych Departamentu Handlu.

To największy wzrost od marca i mocniejszy niż oczekiwali analitycy, którzy prognozowali wzrostu wskaźnika o 2,5 proc. wobec spadku o 5,10 proc. miesiąc wcześniej.

Ropa naftowa na koniec dnia przebiła poziom 33 dolarów za baryłkę zyskując ponad 2,8 proc.

Wzrósł też wskaźnik cen nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w grudniu o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, podała Federalna Agencja Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych.

Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE