Wall Street zwyżkuje dzięki ropie

aktualizacja: 25.02.2016, 22:52
Foto: Bloomberg

Czwartkowy handel zakończył się na Wall Street na plusie. Inwestorów dobrze nastroiły rosnące ceny ropy naftowej oraz dobre dane z amerykańskiej gospodarki.

S&P 500 zwyżkował o 1,13 proc., Dow Jones wzrósł o 1,29 proc., a NADAQ o 0,87 procent.

Co prawda w urzędach pracy stawiło się 272 tys. nowych bezrobotnych - o 10 tys. więcej niż miesiąc temu, ale jednocześnie mocno wzrosły zamówienia na dobra trwałego użytku - o 4,9 proc. w stosunku do grudnia, wynika z danych Departamentu Handlu.

To największy wzrost od marca i mocniejszy niż oczekiwali analitycy, którzy prognozowali wzrostu wskaźnika o 2,5 proc. wobec spadku o 5,10 proc. miesiąc wcześniej.

Ropa naftowa na koniec dnia przebiła poziom 33 dolarów za baryłkę zyskując ponad 2,8 proc.

Wzrósł też wskaźnik cen nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w grudniu o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, podała Federalna Agencja Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych.

Mocno zyskiwały akcje takich spółek jak: J. C. Penney Company (8.57 proc.), Morgan Stanley (3.88 proc.), Netflix (3.19 proc.), Ford Motor (2.57 proc.), General Electric Company (1.74 proc.), Pfizer (1.90 proc.), Bank of America Corporation (1.57 proc.).

Traciły walory m.in.: Chesapeake Energy Corporation (4.83 proc.), HP (4.44 proc.), Whiting Petroleum (5.11 proc.), Twitter (2.28 proc.).

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE