Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Na Wall Street znów leje się krew

Bloomberg
Czwartkowš sesję indeksy za oceanem zakończyły głęboko pod kreskš. To nadal tylko korekta?

Pištkowej sesji inwestorzy w Europie nie rozpocznš w dobrych nastrojach, wręcz przeciwnie - sygnały płynšce ze Stanów Zjednoczonych sš niepokojšce. Po potężnej poniedziałkowej przecenie na Wall Street w kolejnych dniach przyszło uspokojenie, ale dziœ niedŸwiedzie znów doszły do głosu, a z każdš godzinš przecena przybierała na sile.

Na finiszu czwartkowej sesji Dow Jones zanotował ponad 4,1-proc. spadek, S&P500 stracił niemal 3,8 proc., a technologiczny Nasdaq kończył sesję 3,9 proc. pod kreskš.

Jak w kolejnych dniach i tygodniach będš zachowywać się indeksy? Analitycy podkreœlajš, że jedno jest pewne: trzeba się przygotować na wyższš zmiennoœć na rynkach.

W upublicznionej dziœ strategii inwestycyjnej DM mBanku możemy przeczytać, że cały 2018 rok nie będzie na giełdach zagranicznych tak jednorodny jak 2017. „W kontekœcie wysokich oczekiwań makro, EPS i obecnego poziomu wycen akcji (szczególnie w USA, które decydujš o globalnym sentymencie) zdecydowanie więcej ryzyk widzimy po stronie zaskoczeń negatywnych niż pozytywnych. Należy również zwrócić uwagę, że: w USA długoœć obecnego cyklu gospodarczego można porównać tylko do lat '90, wskaŸniki wyprzedzajšce osišgnęły poziomy szczytowe w poprzednich cyklach, szybko rosnš rynkowe stopy procentowe i wypłaszcza się krzywa dochodowoœci, istotnie wzrosła wartoœć akcji kupionych na kredyt przy wysokich wskaŸnikach optymizmu inwestorów indywidualnych wpłacajšcych kapitał do ETF, a rynki sš silnie wykupione" – czytamy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL