Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

GPW Asystent to pierwszy bot w historii naszej giełdy

Bloomberg
GPW Asystent to pierwszy bot w historii warszawskiego parkietu, stworzony przez twórców aplikacji mobilnych z MoveApp. W czym pomaga?

„GPW Asystent” umożliwia inwestorom szybki dostęp do indeksów i notowań spółek oraz udostępnia najnowsze wiadomoœci rynkowe z Polskiej Agencji Prasowej, dotyczšce emitentów. 

Bot działa w oparciu o platformę Facebook Messenger i wykorzystuje możliwoœci sztucznej inteligencji oraz aplikacji do czatowania.

„Aby skorzystać z pomocy tego narzędzia wystarczy wybrać „GPW Asystent” na liœcie kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomoœć np. z nazwš spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczšce m.in. raportów bieżšcych czy okresowych” – informuje MoveApp (firma z grupy Me & My Friends). 

- Realizacja projektów takich jak GPW Asystent pozwala nam wykorzystać nowe technologie i rozwišzania komunikacyjne. Liczymy na to, że będzie ciekawym uzupełnieniem dla aplikacji mobilnej GPW i platformy GPWTr@der – mówi, cytowana w komunikacie, Justyna Rachańska, p.o. dyrektor działu komunikacji i marketingu GPW.

Z kolei przedstawiciele MoveApp podkreœlajš, że bot GPW ma stać się wirtualnym asystentem, zapewniajšcym prosty i szybki dostęp do danych giełdowych. Docelowo będzie dostarczał także wykresy notowań oraz umożliwi ustawianie indywidualnych powiadomień dla konkretnych spółek.

Strony podkreœlajš, że jest to pierwsza, pilotażowa odsłona narzędzia przeznaczonego zarówno dla inwestorów, jak i osób zainteresowanych rynkiem kapitałowym.

„GPW Asystent” jest już dostępny dla użytkowników Messengera i - jak zapowiadajš pomysłodawcy z MoveApp – będzie rozwijany o nowe, przydatne dla inwestorów funkcje.

Firma MoveApp specjalizuje się w tworzeniu aplikacji mobilnych na platformy iOS i Android.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL