Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Dalsze odrabianie strat na giełdach

Fotorzepa, Piotr Nowak
Poczštek dnia na europejskich giełdach upływa pod znakiem wzrostów.

Patrzšc na to, co dzieje się w tym tygodniu na warszawskiej giełdzie, można byłoby stwierdzić, że już jest on lepszy od poprzedniego. Za nami dwa wzrostów. W poniedziałek WIG20 zyskał 1,3 proc., zaœ we wtorek 0,7 proc. Czy więc już można mówić o końcu korekty? Czy dzisiaj nasz rynek nadal będzie starał się odrabiać poniesione w ubiegłym tygodniu straty?

Pierwsze minuty handlu wypadły doœć optymistycznie. Znowu bowiem na rynku dominuje kolor zielony. WIG20 na starcie zyskał 0,4 proc. Od wzrostów dzień zaczęły także inne europejskie rynki.

Sytuacja uspokoiła się także na rynku amerykańskim. Wczoraj można było zaobserwować tam niewielkie zmiany. Dow Jones Industrial zyskał niecałe 0,2 proc., zaœ S&P 500 urósł 0,26 proc. Tym samym był to już kolejny dzień odrabiania strat na Wall Street.

Mieszane nastroje panowały w nocy na rynkach azjatyckich. Œwietnie prezentował się Hang Seng, który tuż przed zamknięciem notowań był 2,5 proc. na plusie. Kospi zakończył notowania wzrostem rzędu 1,1 proc. Jednym ze słabszych indeksów był Nikkei225, który stracił 0,4 proc.

Jakie atrakcje czekajš dziœ inwestorów? Kalendarz makroekonomiczny to przede wszystkim odczyty dotyczšce wzrostu gospodarczego, również w Polsce. To jeszcze przed południem. W drugiej częœci dnia czekajš nas z kolei informacje na temat inflacji w Stanach Zjednoczonych.

Nie można także zapominać o trwajšcym sezonie wynikowym na naszym rynku. Dziœ osišgnięciami pochwalił się m.in. Bank Handlowy. Firma w IV kwartale miała 163,4 mln zł zysku netto co okazało się wynikiem zbliżonym do oczekiwań rynkowych.

Na rynku walutowym na poczštku dnia panuje względny spokój. Dolar nieznacznie osłabia się względem euro i złotego. Za "zielonego" trzeba płacić poniżej 3,37 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL