Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Tower Investments chce zebrać prawie 40 mln zł

materiały prasowe
Deweloper chce zwiększyć skalę działania dzięki pienišdzom z emisji.

Deweloper powierzchni komercyjnych chce pozyskać prawie 40 mln zł brutto z emisji 500 tys. akcji (32 proc. podwyższonego kapitału). IPO towarzyszy przeprowadzce spółki z NewConnect na rynek główny.

Cena emisyjna implikowana apetytem inwestycyjnym to 80 zł. Po tym jak w marcu br. kurs na NewConnect osišgnšł rekordowy poziom ponad 83 zł, do 21 listopada spadł do 50 zł. Dziœ, po bardzo mocnym odbiciu, walory sš wyceniane na 63 zł.

Wpływy z emisji spółka chce wykorzystać na sfinansowanie siedmiu inwestycji – zakupu gruntów i lokali, przede wszystkim w Warszawie. Tower Investments specjalizuje się w budowie sklepów dla sieci handlowych (głównie Biedronka i Netto), a także obiektów dla innego rodzaju sieci – stacji benzynowych czy fast-foodów. Uzupełniajšco stawia również parki handlowe pod markš Shopin.

- Działamy na systematycznie rosnšcym rynku sieci handlowych, od 25 lat to œrednio 1,5 proc. rocznie. Do nasycenia rynku jeszcze daleko. Po drugie, naszymi partnerami sš największe sieci handlowe, które sš w bardzo dobrej kondycji finansowej. Po trzecie, nasz model biznesowy jest bezpieczny – powiedział Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments. Spółka kupuje działki, bšdŸ lokale usługowe w projektach innych deweloperów, ale dopiero po podpisaniu z klientem przedwstępnej umowy sprzedaży (bšdŸ najmu) obiektu. – Dzięki temu wiemy co, komu, za ile i kiedy sprzedamy – podkreœlił Kazimierczuk. Jak wynika z prezentacji, rentownoœć biznesu sięga 20-40 proc.

Spółka prognozuje, że w bieżšcym roku obrotowym (od 1 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2017 r.) będzie mieć 14,02 mln zł zysku netto, a w przyszłym (będzie równy kalendarzowemu) 19,45 mln zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL