Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Poranne przecišganie liny

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Na poczštku czwartkowej sesji WIG20 oscyluje wokół poziomu 2500 pkt. Na Zachodzie więcej do powiedzenia majš kupujšcy.

Przez większš częœć wczorajszej sesji WIG20 œwiecił na czerwono. Ostatecznie stracił 0,13 proc. i zatrzymał się na poziomie 2499 pkt. W œrodę na innych giełdach w Europie obserwowaliœmy niewielkš zmiennoœć. Inwestorzy czekali na wieczorne posiedzenie Fed. Główna stopa procentowa została pozostawiona w przedziale 1,00-1,25 proc. Fed nadal oczekuje jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych w tym roku i trzech podwyżek w 2018 r. Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami. Co przyniesie czwartek?

Po wczorajszej sesji na wykresie WIG20 ukształtowała się œwieca z małym korpusem i długimi cieniami po obu stronach, która zgodnie z japońskš sztukš analizowania wykresów œwiadczy o dużym niezdecydowaniu rynku. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy 2480 pkt.  Na starcie czwartkowej sesji panuje przecišganie liny blisko pułapu 2500 pkt. Żadna ze stron nie potrafi zdobyć wyraŸnej przewagi. Na Zachodzie więcej do powiedzenia majš kupujšcy.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest doœć skromny.

Rano na rynku walutowym obserwujemy niewielkie ruchy na złotym. Euro wyceniane jest na 4,27 zł, zaœ dolar kosztuje 3,59 zł. 

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL