Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

GetBack debiutuje na GPW

Bloomberg
O godz. 9 windykator rozpoczyna przygodę z giełdowym rynkiem akcji. Czy inwestorzy będš mieli powody do zadowolenia?

GetBack w ofercie publicznej sprzedał ostatecznie 40 mln akcji czyli maksymalny zakładany poziom. 3 mln walorów trafiło w ręce inwestorów indywidualnych, zaœ 37 mln do graczy instytucjonalnych.

O ile firmie udało się uplasować wszystkie walory, tak spółka musiała wyraŸnie zejœć z ceny. Maksymalna wartoœć jednego papieru była ustalona na 27 zł. Ostateczna cena ukształtowała się jednak na poziomie 18,5 zł, co stanowiło dolnš granicę widełek cenowych.

- Jesteœmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonego procesu, ponieważ IPO rozpatrujemy również w kontekœcie budowania zaufania i rozpoznawalnoœci na rynku. Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas zainteresowanie ze strony krajowych i zagranicznych inwestorów. Jednoczeœnie cieszy ogromne zainteresowanie inwestorów indywidualnych naszš ofertš akcji i za to chciałbym im szczególnie podziękować. Wycena uzyskana w IPO jest moim zdaniem na takim poziomie, że przy naszych wynikach finansowych powinno to pozwolić nam być spółkš wzrostowš w kategorii biznesu, jak i budowy wartoœci dla wszystkich akcjonariuszy. Jednoczeœnie liczymy na udany debiut na GPW – tłumaczył w trakcie IPO Konrad Kškolewski, prezes GetBacku.

I to właœnie 18,5 zł jest cenš odniesienia na pierwszej sesji. Czy przyniesie ona wzrosty? Analitycy i zarzšdzajšcy wierzš, że tak. Z sondy przeprowadzona przez "Parkiet" wynika, że na debiucie akcje GetBacku powinny dać zarobić około 4 proc. (œrednia wskazań). Najwięksi optymiœci obstawiali, że akcje GetBack na pierwszej sesji będš kosztować nawet ponad 21 zł.

Wartoœć oferty GetBacku ostatecznie wyniosła 740 mln zł. Jak do tej pory jedynš większš ofertš na naszym rynku było IPO spółki Dino (ponad 1,6 mld zł). Obie spółki prawdopodobnie przebije Play. W tym przypadku mowa jest bowiem o ofercie ponad 4 mld zł.

 

 

 

Na otwarciu prawa do akcji spółki windykacyjnej GetBack zyskały około 1 proc. Po chwili zyskiwały juz 1,5 proc. podobnie jak wprowadzone do obrotu akcje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL