Giełda

Na Wall Street bez większych zmian

Bloomberg
Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Dolar pozostaje stabilny, lekko tanieje ropa naftowa.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,04 proc. , S&P 500 zniżkował o 0,20 proc., a Nasdaq Comp. wzrósł o 0,01 proc.

Najbliższe dni, w obliczu niewielu istotnych publikacji danych makro, upłyną na interpretacji licznych publicznych wystąpień członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej, które już od początku tygodnia znajdują się w centrum uwagi rynków.

Stopa inflacji w USA może nieco przekroczyć cel inflacyjny Rezerwy Federalnej - ocenił prezes Rezerwy Federalnej z Philadelphii Patrick Harker. Z kolei, Charles Evans z Rezerwy Federalnej w Chicago opowiedział się za trzema podwyżkami stóp proc. w USA w 2017 r.

Na środę zaplanowano wystąpienie prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen.

Zyskiwały akcje m.in. Apple (1,05 proc.), Yahoo (0,39 proc.), Amazon (0,55 proc.), Alibaba (1,55 proc.).

Traciły natomiast akcje Google (0,44 proc.), Halliburton (-0.28 proc.), Schlumberger Limited (-0.79 proc.), Bank of America Corporation (-1.69 proc.), Ford Motor Company (-1.60 proc.), Mattel (-1.38 proc.), General Motors Company (-1.71 proc.).

 

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL