Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Firma

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zorganizujesz konferencję

Organizacja konferencji to nie lada wyzwanie, które wymaga zadbania o wiele ważnych elementów. Bez tego nie uda się bowiem zorganizować wydarzenia, które będzie pozytywnie ocenione przez uczestników. O czym musisz więc wiedzieć, zanim podejmiesz się organizacji konferencji? SprawdŸ nasze wskazówki!

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Kluczowe znaczenie dla powodzenia konferencji ma miejsce, w którym się ona odbędzie. Dobra lokalizacja może wpłynšć na zainteresowanie wydarzeniem. Jeœli będzie się ono odbywało w miejscu, do którego łatwo dotrzeć zarówno własnym transportem, jak i komunikacjš miejskš, możesz mieć pewnoœć, że frekwencja dopisze. i odwrotnie – jeœli zdecydujesz się na organizację eventu poza miastem, możesz mieć pewnoœć, że częœć osób nie dotrze na miejsce.

Co więcej, jak podpowiada ekspert z Salerezerwacje.pl, lokalizacja eventu może mieć wpływ na jego prestiż:

Z tego właœnie powodu coraz większym powodzeniem cieszš się nowoczesne centra konferencyjno-szkoleniowe, które nie tylko leżš w dogodnych punktach miasta, ale również zachwycajš swoim wyglšdem i standardem.

Sala konferencyjna dopasowana do Twoich potrzeb

Sam wybór obiektu to za mało. Trzeba zadbać również o to, by sala, na której będzie odbywało się wydarzenie, była dopasowana do potrzeb organizatorów. Ogromne znaczenie ma dostęp do szybkiego internetu, projektora, rzutnika oraz innych urzšdzeń, które ułatwiš prowadzenie konferencji. Jak mówi ekspert z Salerezerwacje.pl warto również sprawdzić, jak wyglšda obsługa danej sali:

SprawdŸmy, na jakie wsparcie możemy liczyć, czy goœcie dostanš poczęstunek – to wpływa na bezproblemowy przebieg eventu, a jednoczeœnie sprawia, że uczestnicy czujš się dopieszczeni.

Przemyœlane działania promocyjne

Aby konferencja okazała się sukcesem, musisz przycišgnšć osoby, które będš zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu. W dzisiejszych czasach warto robić to, korzystajšc z social mediów. Facebook, Twitter czy LinkedIn to miejsca, dzięki którym w szybkim czasie zbierzesz spore grono zainteresowanych osób. Zadbaj o przygotowanie różnorodnych materiałów promocyjnych oraz poczytaj o tym, jak powinno wyglšdać promowanie eventu na każdym z tych portali.

Ciekawy program i atrakcje dla uczestników

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie konferencji. Nawet, jeœli dotyczy branżowych, “poważnych” tematów, musisz zadbać o to, by program był na tyle ciekawy, by uczestnicy chcieli zostać do końca. Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób możesz uatrakcyjnić wydarzenie. Nie bój się rozrywek i atrakcji – umilš czas i sprawiš, że każda osoba na konferencji będzie dobrze się bawić. Obecnie nawet największe œwiatowe wydarzenia robiš wszystko, by co roku zaskoczyć uczestników.

Feedback po konferencji

Jeœli zależy Ci na tym, by Twoja konferencja została odebrana jako prawdziwie profesjonalne wydarzenie musisz wiedzieć, że po jej zakończeniu warto zebrać feedback od uczestników. Możesz więc poprosić o wypełnienie ankiety, podzielenie się opiniš czy zdanie relacji. Dzięki temu pokażesz uczestnikom wydarzenia, że ich opinia jest dla Ciebie bardzo ważna. Co więcej, zyskasz sporo przydatnych informacji, dzięki którym łatwiej będzie przygotować Ci eventy w przyszłoœci.

Zastosowanie kilku powyższych rad z całš pewnoœciš pomoże Ci w organizacji konferencji, z której uczestnicy będš zadowoleni. Pamiętaj, że nie jesteœ w stanie przewidzieć wszystkich rzeczy, dlatego warto postawić na dobry zespół oraz obsługę sali, która będzie elastyczna i pomoże Ci w rozwišzaniu problematycznych kwestii, jeœli takowe się pojawiš.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL