Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Finansowanie

Gdzie szukać kredytów hipotecznych z niskš marżš

Rozbieżnoœci w marżach pobieranych przez banki w przypadku kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł z 20 proc. wkładem własnym sš znaczšce. W grudniu, w ramach ofert standardowych, marże hipoteczne wyniosły od 1,79 proc. do 3,69 proc. (różnica 1,90 pkt. proc.).

W przypadku zaœ kredytów mieszkaniowych sprzedawanych z dodatkowymi produktami banków, wyniosły od 1,30 proc. do 2,29 proc. (różnica 0,99 pkt. proc.).

W mijajšcym miesišcu, tylko dwa banki obniżyły marże kredytów hipotecznych nie powišzanych z innymi produktami banku. Mniej za udzielenie finansowania na zakup mieszkania lub budowę domu liczš sobie Raiffeisen Polbank  i Citi Handlowy. Pierwszy œcišł marżę kredytu standardowego z 2,59 proc. do 2,39 proc. Drugi z 2,89 proc. do 2,6 proc. Bank BPS podwyższył natomiast prowizję za udzielenie kredytu – z 1,90 proc. do 2 proc. udzielonej kwoty.

Grudzień przyniósł też kilka zmian w ofertach sprzedawanych w tzw. cross – sellu. Również i w tym przypadku, niższš marże pobiera Raiffeisen Polbank – 1,69 proc. (wczeœniej 1,89 proc.). Podwyżki nastšpiły w Banku BGŻ BNP Paribas, gdzie cena kredytu wzrosła z 1,70 proc. w listopadzie - do 1,80 proc. w grudniu oraz eurobanku, który podwyższył marżę do 2,09 proc. (wczeœniej wynosiła ona 1,99 proc.).

Najniższe koszty kredytu na zakup mieszkania czy domu nalicza Bank BPS. Prowizja za przyznanie kredytu w ofercie bez dodatkowych produktów wynosi 2 proc. Marża hipoteczna w ofercie Mój Dom kształtuje się na poziomie 1,79 proc. W ramach ofert pakietowych, wygrywa ten sam bank. Proponuje marżę w wysokoœci 1,3 proc. i zerowš prowizję.

Nieco więcej zażšdajš PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny. Oba banki naliczajš prowizję w wysokoœci 1,74 proc. za udzielenie Kredytu Własny Kšt Hipoteczny i dodatkowo co miesišc 1,99 proc. marży. Dobierajšc Konto Aurum lub Platinium, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenia na życie, karta kredytowa ten sam kredyt zacišgnšć można bez prowizji i z marżš na poziomie 1,64 proc.

Trójkę najlepszych ofert standardowych zamyka Bank Pocztowy, który od udzielenia pożyczki liczy sobie jednorazowo aż 3,5 proc. kwoty kredytu i inkasuje w comiesięcznej racie 1,99 proc. marży. W przypadku zaœ ofert w cross – sellu, korzystnie na tle innych wypada jeszcze Raiffeisen Polbank z marżš na poziomie 1,69 proc. i prowizjš 0 proc.

Kredyt hipoteczny bez prowizji dostępny jest w siedmiu instytucjach: Banku Millennium, Banku BPS, PKO BP i PKO BH, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank oraz Banku Zachodnim WBK.

Œrednia stawka marży naliczanej w ramach ofert standardowych wyniosła w grudniu 2,51 proc. (w listopadzie 2,54 proc.). Pomimo zmian w ofertach pakietowych œrednia marża  w tym przypadku  pozostała na niezmienionym poziomie - 1,88 proc.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL