Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Finanse

Nowy prezes Polskich ePłatności

materiały prasowe
Jarosław Mikos pokieruje firmš, która specjalizuje się w procesowaniu płatnoœci bezgotówkowych i jest jednym z największych graczy na polskim rynu.

Jarosław Mikos został powołany przez radę nadzroczš na stanowisko prezesa zarzšdu Polskich ePłatnoœci. Zastšpi na tym stanowisku Janusz Diemko, który złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji po półtorarocznym jej sprawowaniu. Do głównych celów jego misji należały rozbudowa sieci terminali płatniczych oraz konsolidacja rynku.

Należšca do Innovy Capital spółka przekonuje, że cele, które akcjonariusze postawili przed Januszem Diemko, zostały osišgnięte - firma znaczšco powiększyła sieć terminali oraz niedawno przejęła biznes płatnoœci elektronicznych od spółki Kolporter. W rezultacie, skala biznesu PeP uległa niemal podwojeniu. Diemko przechodzi do rady nadzorczej PeP. Firma ma ponad 65 tys. terminali płatniczych na polskim rynku liczšcym 570 tys. terminali, co daje 130-proc. udział. Rywalizujemy o trzecie miejsce z Elavonem i Pekao, majšcymi 50-70 tys. terminali. Liderem jest eService majšcy ponad 150 tys., druga jest First Data majšca 115 tys. terminali.

- Bardzo doceniamy efekty pracy Janusza, który dołšczajšc do firmy i rozpoczynajšc szerokš ekspansję spółki na rynku usług płatniczych, zbudował solidne fundamenty dla kolejnego etapu rozwoju tego biznesu. Był to już kolejny raz w jego karierze, kiedy Janusz prowadził spółkę dla funduszu Innova Capital – mówi Krzysztof Kulig, senior partner w Innova Capital, nadzorujšcy inwestycję funduszu w PeP.

W następnym etapie rozwoju Polskich ePłatnoœci chce poszerzyć ofertę produktowš m.in. o działalnoœć w obszarze płatnoœci dla e-commerce. - Prace w tym zakresie sš mocno zaawansowane. Jestem przekonany, że kompetencje merytoryczne Jarka Mikosa, zdolnoœć budowania sprawnych, szybko rosnšcych organizacji oraz zrozumienie rynku e-commerce wyniesione z WP pozwolš nam przenieœć firmę na kolejny poziom jej rozwoju – dodaje Janusz Bober, szef rady nadzorczej Polskie ePłatnoœci.

Jarosław Mikos pracował m.in. w Deloitte & Touche, w Coopers & Lybrand, PwC. Od 2000 r. zwišzany z Energis Polska, najpierw, jako członek zarzšdu odpowiedzialny za rozwój biznesu, potem, jako CFO a od 2002 roku CEO. W 2005 roku doprowadził do połšczenia Energis Polska z GTS Polska, w której to spółce pozostał prezesem zarzšdu. W latach 2006-2010 prowadził własnš działalnoœć inwestycyjnš. W latach 2011-2013 był prezesem Magna Polonia, a od 2013 do 2017 zwišzany z Grupš Wirtualna Polska, jako szef rady nadzorczej oddelegowany do nadzoru nad zarzšdem.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL