Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Finanse

MF ma nowego wiceministra

materiały prasowe
Teresa Czerwińska została w środę powołana na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Jak informuje w komunikacie resor finansów, dotychczas Teresa Czerwińska była wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, ekspertem od budżetowania i finansów publicznych. Urodziła się 7 września 1974 r. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych (w 1997 roku) oraz na Wydziale Zarządzania (w 1998 roku) Uniwersytetu Gdańskiego. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych (od 2010 roku).

Jej, zainteresowania naukowe oraz aktywność w charakterze eksperta w praktyce gospodarczej koncentrują się w obszarze zarządzania finansami i ryzykiem podmiotów gospodarczych oraz publicznych, a także budżetowania. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w zakresie zarządzania finansami, inwestycji, ubezpieczeń oraz analizy ryzyka instytucji finansowych. W kadencji 2015-2018 jest sekretarzem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Aktywnie promuje nurt zarzadzania finansami zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności oraz badania nad rynkiem kapitałowym. W 2014 powołana przez Ministra Gospodarki na Członka Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

W latach 2010 – 2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2011 roku – do chwili obecnej zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Systemów Finansowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Mężatka, ma jedną córkę. Jest miłośniczką teatru i muzyki klasycznej.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL