Szansa na znaczne oszczędności

aktualizacja: 05.06.2016, 21:00
Foto: Bloomberg

Centra usług wspólnych sprawdziły się w biznesie, mogą sprawdzić się również w samorządzie – wynika z dyskusji w trakcie I Krajowego Kongresu Forów Sekretarzy.

– Kiedy skończą się środki unijne, gminy czy miasta będą musiały szukać oszczędności, by dalej prowadzić inwestycje czy utrzymać te obiekty, które wybudowały – podkreślał w trakcie wydarzenia Paweł Brola, sekretarz Chęcin.

Dlatego jest on za tworzeniem centrów usług wspólnych (CUW). W jego mieście na razie przeprowadzane są grupowe zakupy prądu czy oleju opałowego, co daje spore oszczędności. W przypadku energii są to rabaty od 24 do nawet 42 proc. (w zależności od taryfy), a oleju do 154 proc. od kwoty cennikowej.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku 33% TANIEJ
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE