First Data obsłuży płatności bezgotówkowe w urzędach

aktualizacja: 21.04.2017, 16:50

Firma została wybrana do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Jej terminale trafią do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, miast i gmin oraz starostw powiatowych.

Program został uruchomiony z początkiem kwietnia przez przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. Cel jest prosty – zwiększyć udział płatności bezgotówkowych w polskich jednostkach samorządu terytorialnego, który obecnie wynosi tylko 10 proc. Program jest skierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych. W kolejnym kroku objęta zostanie nim również Policja, gdzie planowane jest udostępnienie możliwości opłacania mandatów w terminalach POS.

First Data Polska, właściciel marki Polcard została wybrana na Partnera do obsługi urzędów w ramach programu. Firma dostarczy terminale płatnicze oraz zapewni obsługę płatności bezgotówkowych w urzędach. Pierwsze umowy z urzędami oraz instalacje terminali rozpoczęły się już w kwietniu. Terminale w urzędach będą obsługiwać płatności kartami Visa i MasterCard oraz system płatności mobilnych BLIK.

- Jako technologiczny partner sektora bankowego, KIR aktywnie wspiera projekty, mające na celu cyfryzację usług publicznych płatności bezgotówkowe są niezbędnym elementem tego procesu. Wyposażenie urzędów w narzędzia do ich realizacji pozwoli zrównać prawa zwolenników gotówki i tych, którzy wybierają bezgotówkowe instrumenty płatnicze – mówi Piotr Alicki, prezes

- Wybór First Data do obsługi Programu dla urzędów potwierdza kompetencje First Data jako sprawdzonego dostawcy rozwiązań płatniczych dla sektora publicznego. Program przyznaje prawo do płacenia kartą lub smartfonem każdemu, kto preferuje ten sposób płatności – mówi Damian Zapłata, prezes zarządu First Data Polska. – Czujemy ogromną satysfakcję, że wspólnie z KIR będziemy aktywnie wspierać płatności bezgotówkowe w polskich urzędach. W okresie od sierpnia 2016 roku do marca 2017 roku First Data uczestniczyła w projekcie pilotażowego wdrożenia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej dostarczając terminale płatnicze i zapewniając obsługę płatności bezgotówkowych dla części urzędów biorących udział w pilotażu.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE