Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Finanse

First Data obsłuży płatności bezgotówkowe w urzędach

Firma została wybrana do Programu upowszechniania płatnoœci bezgotówkowych w administracji publicznej. Jej terminale trafiš do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, miast i gmin oraz starostw powiatowych.

Program został uruchomiony z poczštkiem kwietnia przez przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajowš Izbš Rozliczeniowš. Cel jest prosty – zwiększyć udział płatnoœci bezgotówkowych w polskich jednostkach samorzšdu terytorialnego, który obecnie wynosi tylko 10 proc. Program jest skierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych. W kolejnym kroku objęta zostanie nim również Policja, gdzie planowane jest udostępnienie możliwoœci opłacania mandatów w terminalach POS.

First Data Polska, właœciciel marki Polcard została wybrana na Partnera do obsługi urzędów w ramach programu. Firma dostarczy terminale płatnicze oraz zapewni obsługę płatnoœci bezgotówkowych w urzędach. Pierwsze umowy z urzędami oraz instalacje terminali rozpoczęły się już w kwietniu. Terminale w urzędach będš obsługiwać płatnoœci kartami Visa i MasterCard oraz system płatnoœci mobilnych BLIK.

- Jako technologiczny partner sektora bankowego, KIR aktywnie wspiera projekty, majšce na celu cyfryzację usług publicznych płatnoœci bezgotówkowe sš niezbędnym elementem tego procesu. Wyposażenie urzędów w narzędzia do ich realizacji pozwoli zrównać prawa zwolenników gotówki i tych, którzy wybierajš bezgotówkowe instrumenty płatnicze – mówi Piotr Alicki, prezes

- Wybór First Data do obsługi Programu dla urzędów potwierdza kompetencje First Data jako sprawdzonego dostawcy rozwišzań płatniczych dla sektora publicznego. Program przyznaje prawo do płacenia kartš lub smartfonem każdemu, kto preferuje ten sposób płatnoœci – mówi Damian Zapłata, prezes zarzšdu First Data Polska. – Czujemy ogromnš satysfakcję, że wspólnie z KIR będziemy aktywnie wspierać płatnoœci bezgotówkowe w polskich urzędach. W okresie od sierpnia 2016 roku do marca 2017 roku First Data uczestniczyła w projekcie pilotażowego wdrożenia płatnoœci bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej dostarczajšc terminale płatnicze i zapewniajšc obsługę płatnoœci bezgotówkowych dla częœci urzędów bioršcych udział w pilotażu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL