Najwięcej na Ukrainie inwestuje Rosja

aktualizacja: 01.03.2017, 13:31
Foto: Flickr/Juanedc

Rosja była w minionym roku największym inwestorem w gospodarce Ukrainy. Rosyjskie inwestycje stanowiły 38 proc. wszystkich.

REDAKCJA POLECA

Dane o zagranicznych inwestycjach w gospodarce Ukrainy 2016 r. opublikował ukraiński urząd statystyczny. W sumie Ukraina przyciągnęła 4,4 mld dol. inwestycji zagranicznych. Najwięcej zainwestował biznes Rosji zainwestował - 1,67 mld dol., czyli 38 proc. wszystkich. Rok wcześniej rosyjskie nakłady były dużo skromniejsze - 642 mln dol.

Unia Europejska (29 państw) zainwestowała 1,9 mld dol., czyli 45 proc. wszystkich BIZ. Wśród poszczególnych członków Unii na czele Cypr - 427,7 mln dol., co rodzi podejrzenia, że jest to także biznes rosyjski lub ukraiński. Firmy z tych krajów dominują wśród rejestrowanych na Cyprze.

Z Wielkiej Brytania pochodziło 403,9 mln dol., z Holandii - 255 mln dol., i to także kraje często wybierane jako miejsce rejestracji spółek rosyjskich.

Najwięcej pieniędzy otrzymała branża finansowa i ubezpieczeniowa - 2,8 mld dol.; handel hurtowy i detaliczny - 524,9 mln dol. i przemysł - 475 mln dol.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE