„Lato w Monako": Wielcy krezusi w małym państwie

aktualizacja: 03.07.2017, 22:43
Foto: Pixabay

Ma dwa kilometry kwadratowe powierzchni. Jedno z najmniejszych państw świata rocznie odwiedza 5 milionów turystów.

Monako liczy 40 tysięcy mieszkańców – 8 tysięcy to rodowici Monakijczycy, reszta – rezydenci. Bardzo bogaci - milionerzy. Mają do dyspozycji pięć kasyn, osiem pałaców, dziesiątki imprez w bizantyjskim stylu. Jak w bajce.

Tu nikt nie musi ukrywać swojego bogactwa, przeciwnie – bogaci ścigają się w ostentacyjnym prezentowaniu swych fortun. W lipcu ściągają do Monako najzamożniejsi turyści z Rosji, Brazylii, a nawet z Chin. Wejście na najdroższą znajdującą się tam plażę z czterema restauracjami i dwoma basenami kosztuje 150 euro za dzień. Oczywiście za leżaki obowiązuje osobna dopłata... Ceny na kieszenie przeciętnego turysty są do zniesienia jedynie w dzielnicy portowej.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE