Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Dumbledore był gejem? Nie zobaczymy tego

YouTube
Orientacja seksualna Albusa Dumbledore’a nie zostanie ukazana w najnowszym filmie z serii „Fantastyczne zwierzęta”, wbrew oczekiwaniom fanów. Ci sš oburzeni.

David Yates, reżyser filmu „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” oraz czterech innych adaptacji serii Harry’ego Pottera udzielił wywiadu amerykańskiemu magazynowi "Entertainment Weekly". Na pytanie, czy orientacja seksualna Dumbledore’a zostanie pokazana w filmie, odpowiedział „nie będzie to wprost”. Te słowa oburzyły fanów serii i rozpętały burzę w internecie.

Albus Dumbledore to jedna z głównych i najbardziej lubianych postaci sagi o Harrym Potterze. Jest nie tylko dyrektorem Hogwartu, szkoły, w której uczš się młodzi czarodzieje, ale należy również do najpotężniejszych czarodziejów na œwiecie. W 2007 roku, po ukazaniu się ostatniej częœci Harry’ego Pottera napisanej przez J.K. Rowling, autorka ogłosiła, że "zawsze uważała, że Dumbledore jest gejem", a jego burzliwa i emocjonalna relacja z Grindelwaldem, przedstawiona w ksišżkach, była również miłosna.

Temat ten powrócił, gdy ogłoszono powrót Dumbledore’a w filmach z serii „Fanastyczne Zwierzęta”. W młodszego niż w Harrym Potterze czarodzieja wcieli się Jude Law, a rolę Grindelwalda otrzymał Johnny Depp. Fani liczyli, że będš mogli poznać historię tej pary na dużym ekranie. Jednak reżyser David Yates zaskoczył wszystkich, ogłaszajšc, że nie zostanie ona pokazana wprost. „Uważam, że wszyscy fani wiedzš o tej miłoœci. Czarodzieje zakochali się nie tylko w sobie, ale również w swoich pomysłach i ideach” – powiedział w wywiadzie dla "Entertainment Weekly".

Autorka już wczeœniej musiała bronić serii „Fantastyczne zwierzęta”, gdy głównš rolę w filmie otrzymał Johnny Depp, wczeœniej oskarżony o znęcanie się nad żonš Amber Heard. Również w tamtej sytuacji J.K. Rowling stanęła murem za swoim wyborem i ucięła spekulacje dotyczšce usunięcia Deppa z obsady.

Film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” wejdzie na ekrany kin na całym œwiecie 16 listopada 2018 roku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL