Damien Chazelle robi serial dla Netflixu

aktualizacja: 02.09.2017, 12:07
Damien Chazelle
Damien Chazelle
Foto: AFP

Podczas festiwalu weneckiego Netflix zapowiedział kolejny serial własnej produkcji: „The Eddy”.

REDAKCJA POLECA
05.09.2017
Zrobić przed śmiercią jeszcze jeden film z Jane Fondą
04.09.2017
Europa przygląda się Ameryce
03.09.2017
Autentyzm wygrywa z gwiazdami
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

— Interesują nas tematy i gatunki, które rzadko trafiają do telewizji — powiedział mi w rozmowie Eric Barmack, wiceprezes Netflixu.

Akcja „Eddy’ego” toczy się we współczesnym Paryżu.

— Amerykanin, który razem z francuskim wspólnikiem uruchamia klub jazzowi w Paryżu, do tego mafia, zaginięcie partnerki, odwiedziny córki. To jest dramat rodzinny, musical, love story pełne również miłości do Paryża — opowiada Barmack — Ogromna produkcja, myślę, że fascynująca.

Netflix sięgnął po renomowanych twórców. Autorem scenariusza jest pięciokrotny laureat nagrody BAFTA, Jack Thorne. Dwa z ośmiu odcinków wyreżyseruje Damien Chazelle, który jak mało kto potrafi na ekranie „pokazać” muzykę, a na dodatek kocha Paryż, ma z nim związki osobiste i jest dwujęzyczny. Reżyser pełni też funkcję producenta wykonawczego serialu.

- Dzieła Damiena zawsze sa? pełne emocji i elektryzuja? widzo´w. Skomplikowana i pełna napie?c´ relacja perkusisty i jego nauczyciela w „Whiplash” czy historia dwo´jki kochanko´w z Los Angeles w „La La Land” - każdy jego projekt posiada własny rytm – komentuje Erik Barmack

Zdjęcia kręcone będą we Francji. W produkcji pojawią się dialogi w języku francuskim, angielskim i arabskim. Producentem wykonawczym serialu został zdobywca Emmy Alan Poul („Sześć stóp pod ziemią”, „Newsroom”). Muzykę napisze sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard.

”The Eddy” to kolejna inwestycja Netfliksa w europejskie produkcje, po takich serialach jak brytyjski „The Crown” czy właśnie ukończony, niemiecki „Dark”.

W Wenecji odbyła się też wczoraj premiera włoskiego serialu „Suburra”, o ludziach, których drogi przecinają się w Rzymie. Kryminalny thriller jest prequelem filmu z 2015 roku pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął Michele Placido.

Wkrótce Netflix ujawni również szczegóły projektu, który przygotowywany jest w Polsce.

Barbara Hollender z Wenecji

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE