Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Damien Chazelle robi serial dla Netflixu

Damien Chazelle
AFP
Podczas festiwalu weneckiego Netflix zapowiedział kolejny serial własnej produkcji: „The Eddy”.

— Interesujš nas tematy i gatunki, które rzadko trafiajš do telewizji — powiedział mi w rozmowie Eric Barmack, wiceprezes Netflixu.

Akcja „Eddy’ego” toczy się we współczesnym Paryżu.

— Amerykanin, który razem z francuskim wspólnikiem uruchamia klub jazzowi w Paryżu, do tego mafia, zaginięcie partnerki, odwiedziny córki. To jest dramat rodzinny, musical, love story pełne również miłoœci do Paryża — opowiada Barmack — Ogromna produkcja, myœlę, że fascynujšca.

Netflix sięgnšł po renomowanych twórców. Autorem scenariusza jest pięciokrotny laureat nagrody BAFTA, Jack Thorne. Dwa z oœmiu odcinków wyreżyseruje Damien Chazelle, który jak mało kto potrafi na ekranie „pokazać” muzykę, a na dodatek kocha Paryż, ma z nim zwišzki osobiste i jest dwujęzyczny. Reżyser pełni też funkcję producenta wykonawczego serialu.

- Dzieła Damiena zawsze sa? pełne emocji i elektryzuja? widzo´w. Skomplikowana i pełna napie?c´ relacja perkusisty i jego nauczyciela w „Whiplash” czy historia dwo´jki kochanko´w z Los Angeles w „La La Land” - każdy jego projekt posiada własny rytm – komentuje Erik Barmack

Zdjęcia kręcone będš we Francji. W produkcji pojawiš się dialogi w języku francuskim, angielskim i arabskim. Producentem wykonawczym serialu został zdobywca Emmy Alan Poul („Szeœć stóp pod ziemiš”, „Newsroom”). Muzykę napisze szeœciokrotny laureat Grammy Glen Ballard.

”The Eddy” to kolejna inwestycja Netfliksa w europejskie produkcje, po takich serialach jak brytyjski „The Crown” czy właœnie ukończony, niemiecki „Dark”.

W Wenecji odbyła się też wczoraj premiera włoskiego serialu „Suburra”, o ludziach, których drogi przecinajš się w Rzymie. Kryminalny thriller jest prequelem filmu z 2015 roku pod tym samym tytułem. Za kamerš stanšł Michele Placido.

Wkrótce Netflix ujawni również szczegóły projektu, który przygotowywany jest w Polsce.

Barbara Hollender z Wenecji

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL