Netflix nakręci film o ataku Andersa Breivika

aktualizacja: 23.08.2017, 16:42
Foto: Lwp Kommunikáció [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr

Film o ataku terrorystycznym na norweskiej wyspie Utoya zostanie wyprodukowany przez Netflix.

REDAKCJA POLECA

Według doniesień portalu deadline.com, w filmie zagrają norwescy aktorzy, a budżet ekranizacji ma wynieść ok. 20 milionów dolarów.

Reżyserem ma być Brytyjczyk Paul Greengrass, zdobywca Złotego Niedźwiedzia za film "Krwawa niedziela" w 2002 roku, pięć lat później nominowany do Oskara za za "Lot 93". Wyreżyserował też filmy "Kapitan Phillips" o statku porwanym przez somalijskich piratów czy "Green Zone" o inwazji na Bagdad oraz trzech filmów o Jasonie Bournie.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią. Greengrass ma także napisać scenariusz, we współpracy z norweską dziennikarką Asne Seierstad.

W lipcu 2011 roku Anders Breivik podłożył ładunek wybuchowy w pobliżu siedziby rządu w Oslo. W wyniku eksplozji zginęło 8 osób. Następnie na wyspie Utoya, gdzie odbywała się impreza partyjnej młodzieżówki, zastrzelił z zimną krwią 69 osób.

Breivik, który niedawno zmienił nazwisko na Fjotolf Hansen, został skazany na 21 lat więzienia. To najwyższy wymiar kary, jaki istnieje w prawodawstwie norweskim, ale w uzasadnionych przypadkach taki wyrok można przedłużyć.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE