Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Kochała heroinę, jak mężczyznę

materiały prasowe
Siła charakteru człowieka objawia się w najtrudniejszych okolicznoœciach. Dowodem na to jest życiorys Mallory, bohaterki filmu dokumentalnego.

Czeska dokumentalistka, Helena Třeštíková, przez kilkanaœcie lat obserwowała swojš bohaterkę - Mallory, stawiajšc się na jej każde telefoniczne wezwanie dotyczšce zachodzšcych w jej życiu zmian.

Pierwsze zdjęcia zostały nakręcone w 2002 roku, gdy Mallory była podopiecznš oœrodka pomocy Sananim. Już wtedy była heroinistkš z długim stażem.

- Kochałam heroinę tak jak kobieta kocha mężczyznę – wspominała swoje młode lata.

A zaczęło się wszystko niewinnie – majšc kilkanaœcie lat poszukiwała swego miejsca na œwiecie i przystawała kolejno do wspólnot punków, skinheadów, motocyklistów. Narkotyki były także elementem protestu – skończyła na heroinie.

Żebrała, żeby mieć co jeœć jak zaszła w cišżę. Dostała dwa tysišce koron od nieznajomego i po długiej rozmowie obiecała mu, że przestanie brać (po latach uznaje, ze dzięki niemu odmieniło się jej życie). To był przełom. Trzy dni po porodzie poszła na detoks. Mówi, że to było 16 najtrudniejszych dni, jakie przeżyła.

– Wydaje mi się, że się przebudziłam – pamięta.

Wzięła życie w swoje ręce, choć nie było to łatwe. Na kilka lat musiała się rozstać z synem, gdy jej domem stał się samochód. W reklamówkach miała cały swój majštek. Pracowała jako barmanka. Syn cały czas był jednak w centrum uwagi – zabierała go tak często jak mogła. Kiedy straciła pracę, jeszcze trudniej było jej wytrwać w postanowieniu trzymania się z daleka od narkotyków. Cięła się. Ale i po każdym upadku, chciała się podnieœć tak bardzo, że się to udawało…. Kolejne etapy tej twardej walki zobaczš widzowie. Warto – tym bardziej, że życie Mallory zmieniło się o 180 stopni.

Krzepišce i dobrze opowiedziane.

Premiera dokumentu „Mallory” we œrodę 9 sierpnia w HBO2.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL