Nowy film Quentina Tarantino. Opowie o zabójstwie żony Polańskiego

aktualizacja: 13.07.2017, 19:20
Foto: Wikimedia Commons

Quentin Tarantino pracuje na scenariuszem swojego nowego filmu. Historia opowie o morderstwach dokonywanych przez gang Charlesa Mansona.

REDAKCJA POLECA
09.08.2017
Ludzie Charlesa Mansona
18.03.2017
Czy Roman Polański wróci do USA
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Będzie to 9. obraz twórcy takich filmów jak "Pulp Fiction", "Bękarty wojny", "Django" czy "Kill Bill".

Nowe dzieło reżysera ma być oparte na faktach. Tarantino opowie o zbrodniach dokonywanych przez gang Charlesa Mansona. Jednym z nich było zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego.

W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian włamali się do willi Romana Polańskiego. Kierowani przez swojego guru, zabili Sharon Tate, która była w 8. miesiącu ciąży. Oprócz niej zginęli Wojciech Frykowski, Abigail Folger, Jay Sebring i Steven Parent.

Uczestnicy zbrodni zostali skazani na karę śmierci, później wyroki zmieniono na dożywotnie kary więzienia. 

W głównych rolach mają wystąpić Brad Pitt (detektyw prowadzący śledztwo), Jennifer Lawrence i Samuel L. Jackson. Postać Sharon Tate ma zagrać Margot Robbie. Premiera zapowiedziana jest na 2019 rok. 

Podobnie jak w przypadku pozostałych produkcji Tarantino, producentami będą Harvey i Bob Weinstein.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE