Nowy film Quentina Tarantino. Opowie o zabójstwie żony Polańskiego

aktualizacja: 13.07.2017, 19:20
Foto: Wikimedia Commons

Quentin Tarantino pracuje na scenariuszem swojego nowego filmu. Historia opowie o morderstwach dokonywanych przez gang Charlesa Mansona.

REDAKCJA POLECA
29.06.2017
Ludzie Charlesa Mansona
18.03.2017
Czy Roman Polański wróci do USA
kariera
Millenialsi - czego oczekują od pracodawcy?

Będzie to 9. obraz twórcy takich filmów jak "Pulp Fiction", "Bękarty wojny", "Django" czy "Kill Bill".

Nowe dzieło reżysera ma być oparte na faktach. Tarantino opowie o zbrodniach dokonywanych przez gang Charlesa Mansona. Jednym z nich było zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego.

W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian włamali się do willi Romana Polańskiego. Kierowani przez swojego guru, zabili Sharon Tate, która była w 8. miesiącu ciąży. Oprócz niej zginęli Wojciech Frykowski, Abigail Folger, Jay Sebring i Steven Parent.

Uczestnicy zbrodni zostali skazani na karę śmierci, później wyroki zmieniono na dożywotnie kary więzienia. 

W głównych rolach mają wystąpić Brad Pitt (detektyw prowadzący śledztwo), Jennifer Lawrence i Samuel L. Jackson. Postać Sharon Tate ma zagrać Margot Robbie. Premiera zapowiedziana jest na 2019 rok. 

Podobnie jak w przypadku pozostałych produkcji Tarantino, producentami będą Harvey i Bob Weinstein.

KOMENTARZ DNIA
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE