Nie żyje Adam West

aktualizacja: 11.06.2017, 10:47
Foto: AFP

Zmarł Adam West, gwiazda serialu "Batman" z lat 60-tych. Aktor przegrał walkę z białaczką - podała w oświadczeniu jego rodzina. Miał 88 lat.

REDAKCJA POLECA
31.07.2017
"Zagrywka": Kobieta wśród samców alfa
17.07.2017
Martin Landau nie żyje
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

West grał "Batmana" w serialu wyprodukowanym dla "ABC". Serial zyskał sobie miano kultowego - był wielokrotnie parodiowany, dużą popularność zdobyła otwierająca go piosenka tytułowa.

 

W późniejszym czasie West pojawił się - jako on sam - w serialu animowanym "Family Guy", gdzie pełnił funkcję burmistrza Quahog, miasta, w którym rozgrywa się akcja kreskówki.

West był absolwentem literatury i psychologii na Whitman College.

West przyznawał, że w zdobyciu roli w serialu o "Batmanie" pomógł mu udział w reklamie "Nestle's Quik", w której zagrał "Kapitana Quilka".

Po latach wspominał, że najpierw chciał być aktorem dramatycznym, ale scenariusz serialu "Batman" skłonił go do zmiany zdania. - Po 20. stronach wiedziałem, że to co chcę robić - mówił.

Pięć lat temu West doczekał się swojej gwiazd w Hollywodzkiej Alei Sław.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE