Reżyser "Rocky'ego" John G. Avildsen nie żyje

aktualizacja: 17.06.2017, 07:16
Foto: AFP

Zmarł John G. Avildsen, zdobywca Oscara za reżyserię filmu "Rocky" - informuje BBC.

REDAKCJA POLECA
15.12.2016
Donald Trump rozważa włączenie Sylvestra Stallone do swojej administracji
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Syn reżysera, Anthony, poinformował amerykańskie media, że jego ojciec zmarł na raka trzustki w szpitalu w Los Angeles. John G. Avildsen miał 81 lat.

Avildsen sławę zdobył jako reżyser filmu "Rocky" - mimo niskiego budżetu obraz ten zdobył Oscara za najlepszy film roku, zarobił też ponad 200 mln dolarów. Film stał się też początkiem wielkiej filmowej kariery Sylvestra Stallone'a, który był zresztą autorem jego scenariusza.

Stallone, po pojawieniu się informacji o śmierci reżysera napisał na Instragamie: "Jestem pewien, że wkrótce będzie reżyserował hity w niebie. Dziękuję. Sly".

Avildsen był też reżyserem serii filmów "Karate Kid".

Komentarz dnia
Żródło: BBC

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE