Węgierskie kino powraca. Festiwal Węgierska Wiosna Filmowa 2017

aktualizacja: 18.04.2017, 21:07

W Warszawie, Wrocławiu i Krakowie w dniach 19–27 kwietnia odbędzie się Węgierska Wiosna Filmowa.

REDAKCJA POLECA

Podczas Węgierskiej Wiosny Filmowej organizowanej w ramach Roku Kultury Węgierskiej miłośnicy kinematografii w Warszawie (Kino Muranów), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty) i Krakowie (Kino Pod Baranami) będą mieli okazję obejrzeć zarówno pierwsze kroki debiutantów, jak i dzieła wielkich twórców.

Węgierska Wiosna Filmowa ma na celu ukazanie wielobarwności kinematografii węgierskiej. W programie znajdą się między innymi filmy muzyczne, dramaty i animacje. W trakcie kilku dni poznać można filmowe oblicze Węgier.

Podczas festiwalu pokazanych zostanie 11 filmów fabularnych, 5 krótkometrażowych, animacje oraz klasyka węgierskiego kina. Nie zabraknie również pozycji dla najmłodszych. Dodatkowym atutem festiwalu będą także spotkania z twórcami filmów.

W programie Węgierskiej Wiosny Filmowej znalazło się kilka znaczących tytułów, w tym „Syn Szawła" László Nemesa - film o próbie zachowania człowieczeństwa w koszmarze obozu koncentracyjnego, o obronie własnej godności w czasach totalitaryzmu. Przedpremierowo widzowie przeglądu będą mogli obejrzeć  także „Duszę i ciało" Ildikó Enyedi, która przed wizytą w Warszawie opowiedziała Barbarze Hollender o swoim filmie.

Festiwal Węgierska Wiosna Filmowa odbywa się w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.

 Pogram festiwalu Węgierska Wiosna Filmowa znaleźć można tutaj

Węgierska Wiosna Filmowa

19–27 kwietnia, Kino Muranów w Warszawie


21–27 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu


21–27 kwietnia, Kino Pod Baranami w Krakowie

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE