Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Węgierskie kino powraca. Festiwal Węgierska Wiosna Filmowa 2017

materiały
W Warszawie, Wrocławiu i Krakowie w dniach 19–27 kwietnia odbędzie się Węgierska Wiosna Filmowa.

Podczas Węgierskiej Wiosny Filmowej organizowanej w ramach Roku Kultury Węgierskiej miłoœnicy kinematografii w Warszawie (Kino Muranów), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty) i Krakowie (Kino Pod Baranami) będš mieli okazję obejrzeć zarówno pierwsze kroki debiutantów, jak i dzieła wielkich twórców.

Węgierska Wiosna Filmowa ma na celu ukazanie wielobarwnoœci kinematografii węgierskiej. W programie znajdš się między innymi filmy muzyczne, dramaty i animacje. W trakcie kilku dni poznać można filmowe oblicze Węgier.

Podczas festiwalu pokazanych zostanie 11 filmów fabularnych, 5 krótkometrażowych, animacje oraz klasyka węgierskiego kina. Nie zabraknie również pozycji dla najmłodszych. Dodatkowym atutem festiwalu będš także spotkania z twórcami filmów.

W programie Węgierskiej Wiosny Filmowej znalazło się kilka znaczšcych tytułów, w tym „Syn Szawła" László Nemesa - film o próbie zachowania człowieczeństwa w koszmarze obozu koncentracyjnego, o obronie własnej godnoœci w czasach totalitaryzmu. Przedpremierowo widzowie przeglšdu będš mogli obejrzeć  także „Duszę i ciało" Ildikó Enyedi, która przed wizytš w Warszawie opowiedziała Barbarze Hollender o swoim filmie.

Festiwal Węgierska Wiosna Filmowa odbywa się w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.

 Pogram festiwalu Węgierska Wiosna Filmowa znaleŸć można tutaj

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL