Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Felietony

Eutanazja dla szkół ponadpodstawowych

123RF
Seksedukacja to już przeżytek. Prawdziwi postępowcy z Holandii wyznaczajš nowe trendy. Wprowadzajš do szkół lekcje z eutanazji.

Tak, tak, to wcale nie żart. Uczniowie muszš się przecież dowiedzieć, że ich podstawowym prawem jest móc uœmiercić starszych rodziców albo samemu oddać się pod igłę (bo przecież nie pod nóż) specjalisty od eutanazji, gdy stracš wolę życia lub – co nie daj Boże – dotknie ich depresja.

Bez wiedzy na temat zabijania chorych, staruszków czy osób w depresji edukacja byłaby niepełna i Holendrzy, jak zwykle w czołówce postępu, niebawem ten brak nadrobiš.

Program szkoleń z eutanazji już został przygotowany i przedstawiony przez Holenderskie Stowarzyszenie Dobrowolnego Zakończenia Życia. Ma objšć uczniów na poziomie ponadpodstawowym i nosić nazwę „Eutanazja – umrzyj normalnie". A w jego trakcie tanatoedukatorzy majš przekazywać edukowanym „szacunek dla tych, co wybierajš eutanazję", i tych, co jš wykonujš także.

W jaki sposób? Prezentujšc łzawe i niewiele majšce wspólnego z prawdš historie osób, które proszš o eutanazję. Rodzin, które muszš się z tym zmierzyć (choć prawda jest taka, że samolikwidację chorego najczęœciej wymuszajš na nim bliscy). Oraz wyznania lekarzy, którzy z zabijania chorych zrobili swój fach.

Holenderskie stowarzyszenie mogłoby uzupełnić swój program promocji eutanazji o film „Oskarżam" w reżyserii Wolfganga Liebeneinera. Historia w nim przedstawiona jak ulał pasuje do holenderskich lekcji. Bohaterkš filmu jest kobieta cierpišca na stwardnienie rozsiane, która prosi lekarza, by pomógł jej umrzeć. Ten odmawia, a dawkę leków podaje jej mšż. Mężczyzna staje przed sšdem i tam wygłasza wstrzšsajšce oskarżenie tych, którzy sš przeciw eutanazji. Oskarżenie, pod którym z pewnoœciš podpisaliby się niemal wszyscy holenderscy zwolennicy postępu.

Z filmem tym jest tylko jeden problem... Otóż „Oskarżam" (czyli „Ich klage an") nakręcono w roku 1940 na polecenie Josepha Goebbelsa, by promować likwidację chorych. Czyli w tym samym celu, któremu służy najnowszy holenderski program edukacyjny.

Autor jest filozofem, publicystš, redaktorem naczelnym TV Republika

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL