Robert Gwiazdowski: Co ma ZSRR do unijnych podatków

aktualizacja: 12.09.2017, 19:53
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Forum w Krynicy odbyło się po raz XXVII. Ale nagroda Człowieka Roku dla Beaty Szydło sprawiła niektórym bul (nie ma tu pomyłki, Bronisław Komorowski też tę nagrodę kilka lat temu otrzymał).

Okazało się nagle, że w tej Krynicy to straszny szowinizm panuje, bo mało kobiet występuje w panelach. W latach minionych nie było ich specjalnie więcej, a w tym roku to przynajmniej kobieta najważniejszą nagrodę dostała. Też źle. Niektórym to się nie dogodzi.

I w ogóle Krynica to „targowisko próżności". „Szefowie największych państwowych spółek tam przyjeżdżają". A w latach minionych to niby nie przyjeżdżali? Nie tylko uczestnicy Forum, ale także – a może jeszcze bardziej – autochtoni, a już zwłaszcza taksówkarze, z nostalgią wspominają nocne koncerty na Jaworzynie organizowane przez PKN Orlen za czasów PO. Tu rzeczywiście odnotować można regres.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE