Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Eurodotacje 2017

Dotacje na audyty wzornicze

Fotolia
Już 13 wrzeœnia ruszy kolejny nabór projektów firm zwišzanych z wzornictwem przemysłowym.

Wnioski od przedsiębiorców w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia (PO PW) kierowanym do pięciu wschodnich województw (lubelskie, podlaskie, podkarpackie, œwiętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczoœci (PARP). Małe i œrednie przedsiębiorstwa z makroregionu będš mogły ubiegać się o dotacje na wzornictwo przemysłowe. Jak tłumaczy Izabela Wójtowicz, dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w PARP projekty w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych sš podzielone na dwa etapy. Pierwszy to przeprowadzenie audytu wzorniczego, a drugi to wdrożenie strategii wzorniczej.

Aktualnie, aż do 31 maja 2018 r., PARP przyjmuje wnioski dotyczšce wdrożenia strategii wzorniczej. Na ten cel przedsiębiorca może pozyskać nawet 3 mln zł przy poziomie dofinansowania do 70 proc. Z kolei właœnie 13 wrzeœnia br. ruszy kolejny nabór na I etap czyli audyt wzorniczy. Pozwala on zdiagnozować sytuację w firmie i opracować nowš strategię wzorniczš zawierajšcš rekomendację dalszych działań. Na tym etapie można otrzymać do 100 tys. zł przy poziomie dofinansowania do 85 proc. Nabór ten potrwa do 15 listopada br.

Więcej o działaniu wzór na konkurencję w rozmowie wideo z Izabelš Wójtowicz, dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczoœci na www.funduszeue2017.rp.pl oraz w artykule z cyklu „Rzecz o funduszach UE " w „Rzeczpospolitej" z 8 wrzeœnia 2017 r. (grzbiet „Dobra Firma" str. F3).

Aktualne harmonogramy konkursów na fundusze europejskie, w tym także z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, sš dostępne na stronie internetowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL