Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Eurodotacje 2017

Startuje trzeci konkurs PARP dotyczšcy proinnowacyjnych usług

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczoœci ogłosiła trzeci już konkurs dotyczšcy proinnowacyjnych usług instytucji otoczenia biznesu dla małych i œrednich firm.
Fotolia.com
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczoœci ogłosiła trzeci już konkurs dotyczšcy proinnowacyjnych usług instytucji otoczenia biznesu dla małych i œrednich firm. Odbędzie się on na nowych, bardziej przyjaznych zasadach.

Chodzi o poddziałanie 2.3.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) pn. „Proinnowacyjne usługi instytucji otoczenia biznesu dla małych i œrednich przedsiębiorstw" realizowane przez Polskš Agencję Rozwoju Przedsiębiorczoœci (PARP). Bieżšcy, trzeci już ogłoszony nabór w tym schemacie pomocy odbędzie się w oparciu o nowe kryteria wyboru projektów.

Najważniejszš zmianš jest wprowadzenie komponentu inwestycyjnego, a więc możliwoœci wsparcia w zakresie częœci kosztów inwestycji zwišzanej z wdrożeniem innowacji w firmie. Dotychczas nie było to możliwe. Tę i inne zmiany kryteriów wyboru projektów zaakceptował jeszcze w czerwcu br. tak zwany komitet monitorujšcy PO IR. Reprezentowani w nim przedstawiciele organizacji skupiajšcych przedsiębiorców uznali zakres zmian jako idšcy w dobrym kierunku.

Budżet konkursu odbywajšcego się na nowych, bardziej sprzyjajšcych firmom zasadach to 45 mln zł (4,5 mln zł zarezerwowano dla projektów z Mazowsza i 40,5 mln zł na przedsięwzięcia z innych województw). Wnioski od przedsiębiorców PARP zacznie przyjmować od 10 sierpnia br. Nabór będzie długi i potrwa do 28 lutego 2018 r. będzie jednak podzielony na cztery etapy.

Więcej o tym konkursie w rozmowie wideo z Annš Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych w PARP na www.funduszeue2017.rp.pl oraz w kolejnym artykule z cyklu „Rzecz o funduszach UE " w „Rzeczpospolitej" z 14 lipca 2017 r. (grzbiet „Dobra Firma" str. F3).

Aktualne harmonogramy konkursów na fundusze europejskie, w tym także z PO IR, sš dostępne na stronie internetowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL