Płonie złoże ropy w Rosji

aktualizacja: 12.08.2017, 13:01
Foto: Bloomberg

Dwa dni temu na syberyjskich złożach ropy Rosneft wybuchł pożar. Ognia wciąż nie ugaszono; jedna z wież wiertniczych zawaliła się; do szpitala trafiło ośmiu ciężko poparzonych nafciarzy. Wszyscy są Ukraińcami.

REDAKCJA POLECA
04.08.2017
Rosneft nie ma się czym chwalić
04.08.2017
Rosja inwestuje na Jawie
17.07.2017
Rosneft lata najdrożej
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?
„Wieża wiertnicza zawaliła się, ogień zagraża sąsiednim otworom wiertniczym nr 1822, 1849, 1851. Na miejscu pracują oddziały straży, grupa specjalistów do gaszenia płonącej fontanny ropy oraz eksperci z ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych" - głosi komunikat resortu cytowany przez agencję Prime.
Ratownicy starają się nie dopuścić do zajęcia się ogniem kolejnych instalacji wiertniczych. Pożar szaleje w rejonie Jurga Chansy-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego wchodzącego w skład obwodu tiumeńskiego na Syberii. W czwartek wieczorem zapaliło się stanowisko wydobywcze, gdzie pracowała firma wchodząca w skład koncernu Rosneft. Ośmiu nafciarzy trafiło do szpitala w Surgucie. Stan jednego jest krytyczny, pozostałych - ciężki. Wszyscy są obywatelami Ukrainy. Komitet Śledczy FR wszczął dochodzenie z paragrafu o „naruszeniu zasad bezpieczeństwa pracy".
Rosneft nie komentuje katastrofy. Pojawiła się jedynie informacja, że na złożu pracowała firma podwykonawcza.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

POLECAMY

KOMENTARZE