Przyroda cierpi z żądzy zysku

aktualizacja: 28.08.2017, 14:15
Foto: AFP

- W Amazonii już od 30 lat trwa rabunkowa wycinka lasów, służąca eksploatacji surowców naturalnych - mówi prof. Jerzy Zwoździak, dyrektor Centrum Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i Monitoringu Ekosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Rzeczpospolita: Prezydent Brazylii Michel Temer wydał dekret zezwalający na wycinkę w celach górniczych 4 mln ha Puszczy Amazońskiej. Jednak największy obszar leśny na Ziemi nie od dziś jest niszczony.

Jerzy Zwoździak: W Amazonii już od 30 lat trwa rabunkowa wycinka lasów, służąca eksploatacji surowców naturalnych.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE